تبلت های ویندوزی، 11 درصد از سهم بازار جهانی را در سال 2015 به خود اختصاص دادند

تبلت های ویندوزی، 11 درصد از سهم بازار جهانی را در سال 2015 به خود اختصاص دادند

چندی است که تبلت های ویندوزی به عنوان ستاره درخشان اکوسیستم ویندوز مورد توجه ویژه کاربران قرار می گیرند و با سازگارتر شدن هرچه بیشتر این پلتفرم با ابزارهای موبایل، می توان عنوان ناجیان اصلی ویندوز را بر این دستگاه ها نهاد.

علیرغم این موفقت، تا به امروز اطلاعات دقیقی در مورد رشد بازار تبلت های ویندوزی ارائه نشده، اما آمارهایی که به تازگی از سوی شرکت Strategy Analytics منتشر گردیده تا حدودی اوضاع بازار این محصولات را برایمان روشن می کند و باید بگوییم که وضعیت برای مایکروسافت و ویندوز خوشبختانه خوب است.

windows-tablets-1

این شرکت در گزارش خود آورده است که با وجود افت ۸ درصدی بازار این تبلت ها در سال قبل، حدودا ۲۲۴.۳ میلیون دستگاه از آنها به فروش رفت و این در حالیست که محصولات مبتنی بر iOS تنزل قابل توجه ۲۲ درصدی را در فروش خود شاهد بودند و تبلت های اندرویدی هم در همین بازه زمانی هفت درصد کاهش فروش داشتند.

اریک اشمیت تحلیلگر ارشد بازار تبلت و محصولات تاچ در این باره گفت، در برهه ای از سال ۲۰۱۵ و همزمان با رشد روند موبایلی شدن نیازهای محاسباتی، تبلت های جداشدنی «دو در یک» نقطه عطف خود را پشت سر گذاشتند و تردیدی نیست که تبلت های مبتنی بر ویندوز ۱۰ می توانند رقبایی جدی برای محصولات اعلای مبتنی بر iOS باشند و همزمان تبلت های اندرویدی در بازار میان رده ها و اقتصادی ها را هم به چالش بکشند.

در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۵ که مایکروسافت سرفس پروی ۴ و سرفس بوک را معرفی کرد، بسیاری از شرکای سخت افزاری مایکروسافت، اقدام به تولید «نمونه های مشابه» به این دو محصول با قیمت های پایین تر کردند و قطعا افزایش شمار این دستگاه ها می تواند حرکت تبلت های ویندوزی به سمت جلو را سرعت ببخشد.

گفتنی است که تبلت های ویندوزی از پشتیبانی رو به رشد اکوسیستم اپلیکیشن های فراگیر برای این پلتفرم و همچنین میراث عظیم بازار اپ های اکس ۸۶ بهره می برند که به این دستگاه ها امکان می دهند با اکوسیستم iOS و اندروید رقابت نمایند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato