ساندر پیچای و دریافت پاداش ۱۹۹ میلیون دلاری از گوگل

بر اساس گزارش بلومبرگ و اسنادی که گوگل آنها را برای سهام داران خود منتشر کرده، در هفته پیش مدیر عامل شرکت ساکن مانتین ویو به نام «ساندر پیچای» ۲۷۰ هزار سهم از سهام گوگل را به عنوان پاداش دریافت کرده؛ سهامی که در این لحظه ارزشی معادل ۱۹۹ میلیون دلار دارد.

لازم به اشاره است که چنین رقمی، بالاترین میزان پاداشی است که گوگل به یک مدیر اجرایی داده و آن را به شکل عمومی اعلام کرده است.

ساندر پیچای در ماه آگوست به سمت مدیر عاملی گوگل منصوب شد و این اولین سهامی به شمار می رود که شرکت یاد شده به وی تعلق داده است.

شرکت مورد بحث همچنین به آقای «روث پورات» (Ruth Porat) سهامی با ارزش ۳۸.۳ میلیون دلار هدیه داده در حالی که خانم دایان گرین «Diane Greene» که مسئول ارشد بخش تجارت های گوگل است سهامی معادل ۴۲.۸ میلیون دلار کسب کرده.

البته لازم به اشاره است که با توجه به عملکرد مالی گوگل در سه ماهه نهایی سال ۲۰۱۵ می توان گفت که این سه مدیر ارشد در گوگل کارشان را به بهترین شکل انجام داده اند و حالا گوگل با سهام از آنها قدردانی می کند.

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که سهام ارائه شده به آقایان پیچای و پورات در صورتی به آنها تعلق می گیرد که تا سال ۲۰۱۹ در گوگل باقی مانده و حضور داشته باشند. هر چند با توجه به شرایط کنونی بعید به نظر می رسد این افراد بخواهند جای دیگری به کار مشغول شوند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟