قابلیت های جدید برای پلتفرم پوشیدنی اندروید در راهند؛ مُد Doze و دریافت مجوز اپلیکیشن ها

گوگل همین تازگی ها از ارائه آپدیتی قابل توجه برای پلتفرم پوشیدنی اندروید خبر داد که امکانات و قابلیت های مفیدی را برای ساعت های هوشمند مبتنی بر آن به ارمغان می آورد. در میان آن تغییرات می توان به پشتیبانی رسمی اسپیکر برای برقراری تماس های صوتی از طریق این پوشیدنی ها اشاره نمود و همچنین تعدادی ژست حرکتی جدید که قطعا مفید واقع می شوند.

تا به امروز تنها نسل دوم ساعت هوشمند موتو ۳۶۰ این آپدیت را دریافت کرده است و هنوز خبری از محصولات دیگر نیست. در مطلبی که همزمان با ارائه این آپدیت منتشر گردیده، قابلیت هایی به چشم می خورند که ظاهرا قرار است در آینده به دستگاه های مبتنی بر Android Wear راه پیدا کنند.

در کنار خصوصیاتی که می دانیم قرار است همراه با این آپدیت به موتو ۳۶۰ بیایند، موتورولا همچنین توضیح داده که این ساعت هوشمند به مد Doze مجهز خواهد شد و اپلیکیشن های آن نیز به صورت مجزا از کاربر درخواست مجوز خواهند کرد.

البته گنجانده شدن مد Doze و دریافت مجوز برای اپلیکیشن ها در آپدیت Android Wear کاری منطقی و کاملا عقلانی است. همانطور که در مطلب مربوط به انتشار این آپدیت آمده، مد Doze به دستگاه پوشیدنی شما کمک خواهد کرد که در میزان مصرف باتری خود صرفه جویی کند.

این صرفه جویی نیز به واسطه کم شدن روشنایی نمایشگر ساعت اتفاق می افتد که مانع از خورده شدن شارژ باتری آن در زمان فعال بودن قابلیت always-on screen یا «صفحه نمایش همیشه روشن» می شود.

در مورد افزوده شدن امکان مجوزخواهی اپلیکیشن ها هم باید بگوییم که از این پس کاربران دستگاه های مبتنی بر پلتفرم پوشیدنی اندروید [در این مورد خاص، موتو ۳۶۰] می توانند کنترل بیشتری روی اطلاعاتی داشته باشند که با اپلیکیشن های نصب شده روی گجت خود به اشتراک می گذارند.

موتورولا همچنین اعلام کرده که اپ Moto Body Running به زودی به موتو ۳۶۰ استاندارد (نسل دوم) می آید. لازم است خاطرنشان کنیم که گوگل هنوز هم در مورد مد Doze یا مجوز خواهی اپلیکیشن ها در Android Wear ابراز عقیده نکرده است بنابراین هنوز مشخص نیست که آیا چنین قابلیت هایی به تمام دستگاه های بهره مند از پلتفرم یاد شده می آیند یا تنها بخشی از آنها.

البته منطقی تر آن است که تمامی ساعت های هوشمند این قابلیت های تازه را دریافت کنند اما برای حصول اطمینان از این مساله لازم است که اندکی صبور باشیم. گفتنی است گوگل اعلام کرده که این آپدیت قابل توجه ظرف هفته های آتی در اختیار دستگاه های مختلف قرار می گیرد.

Moto-360-Marshmallow-840x396

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟