ورایزن در تکاپو برای خرید یاهو

ورایزن در تکاپو برای خرید یاهو

سال گذشته ورایزن شرکت AOL را با عقد قراردادی به ارزش 4.4 میلیارد دلار خریداری کرد و بسیاری به سرعت اظهار نمودند که مبلغ معامله بیشتر از ارزش واقعی AOL است. اما آن شرکت هرچه که بود، اوضاع نامساعد امروز یاهو را نداشت و حال و روزش به مراتب بهتر از این شرکت بود.

برای نمونه، این کمپانی پیشتر چند وبسایت خبری از قبیل تک کرانچ، انگجت و هافینگتون پست را خریداری کرده بود و از طرف دیگر، کسب و کارش از تبلیغات یکی از آن بخش هایی بود که ورایزن به شدت نسبت به خریداری اش ابراز تمایل می کرد.

واحد ویدئویی AOL نیز همینطور است و حالا هر دوی این قسمت ها بخشی از سرویس استریم ویدئوی ورایزن به نام Go90 را تشکیل می دهند.

اخیرا همانطور که در جریان هستید، یاهو حسابی به دردسر افتاده و برای باقی ماندن در صحنه راهکارهای مختلفی را آزموده است؛ از اخراج نیروها گرفته تا پایین آوردن مقیاس طرح ها و برنامه هایش و در نهایت اعلام این خبر که آماده است در ازای دریافت بالاترین پیشنهاد به زیر پرچم شرکت دیگری برود.

در دهه 2000 میلادی، این شرکت از غول های اینترنتی پیشتاز محسوب می شد و تقریبا هر کسی از سرویس میل و مسنجر یاهو استفاده می کرد. اخیرا اما، کاربران سرویس های یاد شده بیشتر از اپلیکیشن هایی نظیر یاهو وِدِر، فلیکر، نیوز داجست و موارد دیگر استفاده می کنند تا سرویس پیام رسان و ارسال ایمیل آن.

کسب و کار یاهو در این بخش آنقدر خوب بود که حتی در سال 2013 Tumblr را در ازای پرداخت یک میلیارد دلار خریداری کرد. با این همه، شرکت تحت سرپرستی ماریسا میر حالا ابدا اوضاع خوبی ندارد و ممکن است به پیشنهاد خرید ورایزن روی خوش نشان دهد و دست کم بخشی از دارایی های خود را به این شرکت واگذار کند.

یاهو نیز درست مانند AOL دارایی های متعددی در حوزه تبلیغات و ویدئو دارد که می تواند در پیشبرد اهداف ورایزن برای سرویس استریم Go90 موثر باشند.

لوئل مک آدام مدیرعامل ویرایزن در جریان برنامه  Mad Money کانال CNBC که به میزبانی جیم کرامر برگزار می شود در مورد برنامه های شرکتش برای خرید یاهو صحبت کرد.

او اظهار داشت که اگر آنها به قیمت مورد توافق برسند، می توانند برخی از دارای های یاهو را در کنار AOL به کار بگیرند. ورایزن بعد از خریداری AOL به یک ناشر اینترنتی بسیار بزرگ بدل گردید با این همه، اگر آنها یاهو را خریداری کنند آنگاه نام خود را به عنوان بزرگ ترین ناشر اینترنتی به ثبت خواهد رساند و سود خوبی را از این حوزه به جیب می زنند.

مک آدام پیشتر اعلام کرده بود که هیئت مدیره و خودش با یاهو مذاکراتی داشته اند اما تا به الان هیچ چیز نهایی نشده است. ظاهرا آنها هنوز هم در حال مذاکره با یاهو هستند تا آن را خریداری کرده یا دست بخشی از دارای های این شرکت را برای پیشبرد اهداف خود به دست آورند.

اما اگر ورایزن هم یاهو را خریداری نکند، AT&T ممکن است وارد عمل شود چراکه آنها هم به دنبال راه اندازی سرویس استریم خود برای دستگاه های موبایل هستند و یاهو قطعا گزینه خوبی برای رسیدن به این هدف است.

مطالب مرتبط

یاهو از این پس نتایج جستجوی گوگل را هم به نمایش خواهد گذاشت

یاهو امروز گزارش خود از عملکرد مالی اش در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ را منتشر نمود و خبر داد که با گوگل، قرار داد همکاری تازه ای را به امضا رسانده است. در این همکاری، که مدت زمان آن از ابتدای اکتبر سال جاری تا انتهای سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام شده، کمپانی گوگل آگهی... ادامه مطلب

ماریسا میر در اولین کنفرانس توسعه دهندگان یاهو، از علاقه شرکتش به اپلیکیشن ها می گوید

در چند سالی که گذشت اوضاع تجارت اینترنتی برای یاهو سودآوری زیادی نداشت، به همین خاطر بود که در روز پنچ شنبه، این شرکت آمادگی خود را برای همکاری با توسعه دهنگان مستقل اپلیکیشن ها اعلام کرد. این تصمیم در حالی گرفته شده که به نظر می رسد یاهو می خواهد «اپلیکیشن های موبایل» را... ادامه مطلب

طراحی جدید نسخه موبایل صفحه جستجوی یاهو شباهت زیادی به گوگل دارد

یاهو برای تبدیل خود به سرویس جستجوی پیش فرض روی بیشترین ابزارهای ممکن تلاش بسیار زیادی کرده است، اما این شرکت می داند پیش از رسیدن به موفقیت در چنین هدفی لازم است بهبود های عمده ای در این سرویس ایجاد شود. یاهو در همین راستا نسخه موبایل سرویس خود را مورد بازبینی کلی قرار داده.... ادامه مطلب

یاهو و گوگل وارد دوره همکاری با یکدیگر می شوند

حالا که قرارداد یاهو و مایکروسافت به پایان رسیده، هر دو کمپانی در زمینه جستجو می توانند با دیگر شرکای تجاری به همکاری بپردازند. در واقع، بر اساس گزارش نیویورک تایمز، مریسا میر و تیم او همکاری با گوگل را از طریق تبلیغات در مقیاس محدودی آغاز کرده اند. Aaron Wall از SEOBook، نتایج یاهو را... ادامه مطلب

۱۰ مورد از بزرگ ترین اشتباهات ماریسا میر در رهبری یاهو

یاهو با به کار گیری ماریسا مِیر در سال ۲۰۱۲ سعی داشت اوضاع درهم ریخته ی خود را سر و سامانی ببخشد. اما با گذشت چند سال از آغاز فعالیت او در این شرکت، امید ها به آینده ی بهتر این غول نام آشنای اینترنت به نا امیدی بدل شد. در این میان اولین کسی... ادامه مطلب

تلاش یاهو و بینگ برای تصاحب جایگاه گوگل در محصولات اپل

بر مبنای گزارشی که وب سایت The Infromation منتشر کرده، احتمال دارد گوگل طی سال آینده جایگاه خودش را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض مروگر وب سافاری از دست بدهد. این دو کمپانی پیش از این قراردادی را به امضا رسانده بودند که بر مبنای آن اپل موظف بود از سال ۲۰۰۷ الی ۲۰۱۵ گوگل... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x