همه چیز درباره آیفون ۱۱

۲ کلمه ساده ای که جایگزین کردنشان می تواند به موفقیت بیشتر شما بیانجامد

نحوه ی صحبت کردن شما نه تنها بر برداشتی که دیگران از شما پیدا می کنند تأثیر می گذارد، بلکه پتانسیل این را دارد که رفتار خودتان را نیز تغییر دهد. این موضوع تا حدی جدی است که جایگزین کردن یک کلمه با کلمه ای دیگر می تواند رویکرد شما برای رسیدن به اهدافتان را به کلی دستخوش تغییر کند.

این ها گفته های برنارد راس، استاد دانشگاه استنفورد و مدیر آکادمیک مؤسسه ی طراحی استنفورد به نام هاسو پلاتنر است. راس در کتاب جدید خود با عنوان «عادت دست یابی به اهداف» از چندین و چند دستکاری زبانی می گوید که می توانند شما را به انسان موفق تری تبدیل کنند. دو مورد از آسان ترینِ این موارد را در ادامه از نظر خواهید گذراند.

خرید بلیط هواپیما

۱- «و» را جایگزین «اما» کنید

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که چیزی شبیه این بگویید: «دوست دارم بروم سینما، اما باید به کارهایم برسم». راس می گوید به جای این مدل بیان بهتر است بگویید «دوست دارم بروم سینما و باید به کارهایم هم برسم». او در ادامه می نویسد: «وقتی از کلمه ی اما استفاده می کنید، برای خودتان تضادی به وجود می آورید (و گاهی توجیه) که در واقع وجود خارجی ندارد». به بیان دیگر، هم می توانید به سینما بروید و هم کارهایتان را انجام دهید؛ کافی است راهی برای انجام این دو بیابید.

اما وقتی از و استفاده می کنید، به قول راس «مغز شما به این فکر می افتد که چگونه می تواند هر دو قسمت گفته هایتان را عملی کند». مثلاً شاید بتوانید فیلم کوتاه تری ببینید یا بخشی از کار هایتان را به فرد دیگری بسپارید.

۲- «مجبورم» را با «می خواهم» عوض کنید

راس توصیه ی ساده ای برای ما دارد. او می گوید چند بار بعدی که در ذهن خود می گویید «مجبورم فلان کار را انجام دهم»، مجبورم را با «می خواهم» جایگزین کنید.

او می گوید: «این تمرین بسیار اثربخش است چون افراد را به این نتیجه می رساند که آنچه در زندگی شان انجام می دهند، حتی کارهایی که به نظرشان ناخوشایند می آید، در حقیقت انتخاب خودشان است».

برای مثال، یکی از دانشجو های راس فکر می کرد با وجود نفرتی که از ریاضی دارد، مجبور است برای تمام کردن درس خود این درس را پاس کند. او کمی پس از آنکه این تمرین را انجام داد به این نتیجه رسید که واقعاً می خواهد این کلاس را بگذراند، چون مزایای به پایان رساندن درس های باقیمانده اش از احساس بد حضور در کلاسی که از آن بدش می آمد بسیار بیشتر است.

هر دوی این تغییرات بر اساس یکی از مؤلفه های اصلی یک استراتژی حل مسأله به نام «تفکر طراحانه» شکل گرفته اند. فرد با استفاده از این استراتژی سعی خواهد کرد تفکر خودکار خود را به چالش بکشد و همه چیز را آنگونه ببیند که واقعاً هست.

شما هم اگر موقعیت های مختلف را با زبانی متفاوت تجربه کنید، شاید به این نتیجه برسید که مشکل تان آنقدر ها هم که به نظر می رسد غیر قابل حل نیست و ممکن است از آنچه قبلاً فکرش را می کردید کنترل بیشتری روی زندگی خود داشته باشید.

مطالب مرتبط

۶ قانون طلایی جذب، برای اینکه از آهنربا هم جذابتر باشید

همه ی ما دوست داریم جذاب باشیم و هر روز در تلاشیم برای ارتقای سطح زندگی خود دیگران را به سمت خود جذب کنیم. سرمایه گذاران، کارمندان، رأی دهندگان، مشتریان، تأمین کنندگان، دوستان، شریک زندگی، فالوئرهای شبکه های اجتماعی؛ همه و همه نمونه هایی از گروه هایی هستند که افراد دوست دارند به سمت خود... ادامه مطلب

۶ مورد از شایع ترین علائم ابتلا به کارآفرینی

شاید شما هم توجه کرده باشید ویژگی ها و علائم شخصیتی خاصی وجود دارد که بین اکثر کارآفرینان مشترک است. مهم نیست اهل چه کشوری باشید و یا به چه زبانی صحبت کنید، اگر خون کارآفرینی در رگ هایتان جاری باشد، اشتیاق و عطش وصف ناپذیری به در دست گرفتن کنترل زندگی خود خواهید داشت و شیوه... ادامه مطلب

10 دلیل متقاعد کننده برای استخدام درونگرا ها

اکثر شرکت ها تمایل دارند خوش سر و زبان هایی را استخدام کنند که توانایی های رهبری خوبی از خود نشان می دهند. به بیان دیگر شرکت ها «برونگرا» ها را برای استخدام ترجیح می دهند.اما طبق یافته های رادنی اندرسون، مدیر عامل یک کسب و کار و کسی که خودش را درونگرا می داند،... ادامه مطلب

3 راز صرفه جویی حرفه ای ها در زمان

اگر همیشه فکر می کنید در طول روز وقت کافی ندارید، احتمالاً به این دلیل است که از لحظه لحظه ی زمان خود بهترین استفاده را نمی برید.نگاهی می اندازیم به برخی عادات رفتاری کسانی که در زمان های تلف شده ی اغلب ما، بیشترین کارها را انجام می دهند.در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.حرفه... ادامه مطلب

از WeWork تا WeLive؛ استارتاپی که اعضای خود را در اولین مجموعه مسکونی اش اسکان داد

استارتاپ کار گروهی WeWork اولین برنامه ی اسکان کارکنان و اعضای خود را ظرف هفته ی گذشته در شهر نیویورک به صورت آزمایشی به مرحله ی اجرا گذاشته است. حدود ۸۰ نفر از اعضا و کارکنان استارتاپ وی ورک به ۴۵ واحد آپارتمانی این استارتاپ واقع در خیابان ۱۱۰ وال استریت منتقل شده اند؛ مجموعه... ادامه مطلب

چرا باید به مسیری که در آن قدم می گذاریم دوباره فکر کنیم؟

با اینکه دست پیدا کردن به موفقیتی چشمگیر و به هم زدن ثروتی آنچنانی شاید در فهرست آرزوهای خیلی ها باشد، احتمال تحقق یافتن هر یک از این ها بسیار ضعیف است؛ بسیار ضعیف.هدف از گفتن این حرف بر باد دادن آرزوها و رؤیاهای شما نیست، اما وقتی این آرزوها و امید ها ریشه در... ادامه مطلب

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x