همه چیز درباره آیفون 13
اختصاص بودجه 19 میلیارد دلاری به ناسا برای سال مالی ۲۰۱۷

اختصاص بودجه 19 میلیارد دلاری به ناسا برای سال مالی ۲۰۱۷

مقامات دولتی امروز لایحه بودجه سالانه آژانس فضایی آمریکا، ناسا، را تقدیم کنگره کردند. دولت ایالات متحده برای تمام فعالیت های فضایی کشورش در سال پیش رو مبلغ ۱۹ میلیارد دلار را در نظر گرفته است. این رقم نیم میلیارد دلار بیش از بودجه مصوب سال قبل و ۳۰۰ میلیون دلار کمتر از بودجه ای است که سال قبل ناسا در عمل دریافت کرد.

بخش عمده ای از این رقم، یعنی چیزی در حدود ۸.۴ میلیارد دلار، صرف برنامه سفرهای اکتشافی انسانی خواهد شد. بخشی از این پول خرج هزینه های نگهداری و ارسال تدارکات و فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی می شود و بخش دیگر آن برای پیشبرد پروژه های تجاری مشترک با سایر کمپانی های خصوصی از جمله اسپیس اکس و بویینگ مصرف خواهد شد.

پروژه های کپسول زیستی Orion و توسعه راکت های نسل بعد ناسا که با عنوان Space Launch System از آن یاد می شود، نیز از دیگر مصرف کننده های این بودجه به شمار می روند. از آنجا که این دو برنامه نتوانستند مبالغ تخصیص یافته در سال ۲۰۱۶ خود را به طور کامل به مصرف برسانند، بنابراین امسال مبالغ کمتری برای توسعه آنها کنار گذاشته شده است. این دو پروژه مبنای اصلی تمام تلاش های ناسا برای اعزام انسان به فضا به شمار می روند.

بخش تحقیقات علمی ناسا سهم بزرگی از این بودجه را دریافت خواهد کرد؛ قرار است در سال پیش رو ۵.۶ میلیارد دلار صرف پژوهش های علمی مرتبط با علوم فضایی شود. ۱.۵ میلیارد از این مبلغ در راه توسعه یک مریخ نورد جدید هزینه خواهد شد. این پروژه قرار است تا سال ۲۰۲۰ عملی شود.

فعالیت های علمی مرتبط با کره زمین نیز سهمی از این پول خواهند داشت. طبق اطلاعات مندرج در لایحه ارائه شده به کنگره، قرار است چیزی بیش از ۲ میلیارد دلار برای توسعه و نگهداری ماهواره‌ های سنجش از راه دور ناسا هزینه شود.

البته تخصیص نهایی این بودجه نیاز به تصویب نهایی در کنگره دارد تا به طور رسمی وارد قانون بودجه سال ۲۰۱۷ ایالات متحده شود.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato