پورت کردن اپلیکیشن iOS برای ویندوز ۱۰ حالا ۵ دقیقه زمان می برد

پورت کردن اپلیکیشن iOS برای ویندوز ۱۰ حالا ۵ دقیقه زمان می برد

اخیرا توسعه دهنده ای به نام «دیوید بورلا» (David Burela) یکی از بازی های محبوب آیفون و آیپد تحت عنوان «Canabalt» را با استفاده از پروژه Islandwood برای ویندوز ۱۰ پورت کرده است.

اگر به خاطر داشته باشید در کنفرانس بیلد ۲۰۱۵، مایکروسافت اعلام کرد که تصمیم دارد ابزاری را در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد که توسط آن بتوانند اپلیکیشن های iOS و اندروید خود را به ویندوز ۱۰ پورت کنند.

maxresdefault (2)-w600

این ابزار (برای iOS) پروژه Islandwood نام دارد. اکنون توسعه دهنده یاد شده خبر می دهد که ابزار مایکروسافت برای پورت کردن اپلیکیشن ها جذاب و ساده است و به سرعت کار پورت کردن را انجام می دهد و او نیز توانسته در پنج دقیقه بازی «Canabalt» را برای ویندوز ۱۰ پورت کند.

توسعه، آزمایش و نهایی سازی اپلیکیشن ها کاری بسیار زمان بر است و در این بین بخش موبایل مایکروسافت به علت فقدان اپلیکیشن ها، موفق به جذب مخاطبین کافی نشد. حالا هم به علت نبود مخاطب، توسعه دهندگان حاضر نیستند برای پلتفرم این شرکت اپلیکیشن توسعه دهند.

در هر حال اکنون به نظر می رسد که اهالی ردموند راه حلی مناسب برای مشکل کمبود اپلیکیشن های خود یافته اند و اینطور که توسعه دهندگان خبر می دهند، کارکرد این پروژه نیز مطلوب بوده.

در این میان باید گفت نام ابزاری که مایکروسافت برای پورت کردن اپ های اندرویدی به ویندوز در دست توسعه دارد «Astoria» است و عرضه آن با تاخیر همراه بوده. برخی حتی گمانه زنی کرده اند که مایکروسافت توسعه این پروژه را به طور کلی لغو کرده است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato