رباتی مکعب روبیک را در کمتر از یک ثانیه حل کرد [تماشا کنید]

رباتی مکعب روبیک را در کمتر از یک ثانیه حل کرد [تماشا کنید]

حتما برای شما هم پیش آمده که در زمان تماشای رقابت های المپیک نظیر شنا به خود بگویید که رکورد ثبت شده توسط برنده بهترین است و حتی چند هزارم ثانیه هم نمی شود بهبودش داد.

اما جالب است که در رقابت های بعدی چنین اتفاقی رخ می دهد و این همان پیشامدی است که به لطف ربات طراحی شده برای حل مکعب روبیک رخ داده است.

Sub1 رباتی است که تنها هدفش در زندگی حل کردن بازی های معما گونه با سرعتی به مراتب سریع تر از ماشین های قبلی است و در جدیدترین دستاورد خود موفق شده یکی از همین مکعب ها را در کسری از ثانیه حل کند.

اگر خاطرتان باشد چندی پیش یکی از تیم های شرکت کننده در رقابت های روبیک توانست ظرف مدت ۱.۱۹۲ ثانیه این کار را انجام دهد و Sub1 توانست رکورد آنها را بشکند.

البته آن تیم در تاریخ ۵ فوریه ادعا کرده بود که رکورد خود را شکسته و موفق شده ظرف ۰.۹ ثانیه این کار را انجام دهد اما حتی اگر اینطور باشد هم باز Sub1 اول است و توانسته با ثبت رکورد ۰.۸۸۷ ثانیه ای چنین دستاوردی را برای خود رقم بزند.

لازم است اضافه نماییم که این ربات در اواخر ژانویه به این موفقیت دست یافت اما ویدئوی مربوط به عملکرد آن تازه همین هفته منتشر شد.

پروسه ساخت و برنامه ریزی این ربات چند صد ساعتی طول کشیده و خالق آن می گوید که درخواست خود برای ثبت رکورد جهانی، انجام بررسی و تایید شدنش را تسلیم گینس کرده است.

در صورتی که این رکورد تایید گردد، Sub1 نامش را به عنوان نخستین رباتی به ثبت می رساند که به خاطر حل کردن مکعب روبیک در کمتر از یک ثانیه رسما تایید شده است.

اگر بخواهیم مقایسه ای میان زمان ثبت شده توسط این ربات و رقبای انسانی اش انجام دهیم باید بگوییم که پاییز گذشته، نوجوانی موفق شد این کار را در ۴.۹۰۴ ثانیه انجام دهد که برای یک انسان فوق العاده سریع است اما در مقایسه با Sub1 و دیگر ربات های ساخته شده برای این منظور باید بگوییم که رقم چهار ثانیه ای ثبت شده بسیار ضعیف است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato