گوگل مشغول کار روی یک هدست واقعیت مجازی مستقل از رایانه و موبایل است [شایعه]

گوگل مشغول کار روی یک هدست واقعیت مجازی مستقل از رایانه و موبایل است [شایعه]

چند روز پیش خبر دادیم که گوگل مشغول توسعه یک هدست واقعیت مجازی حرفه ای است. در آنجا گفتیم که محصول فوق دیگر مانند هدست مقوایی کاردبرد نیست و بیشتر به محصولات رده بالایی چون Gear VR سامسونگ شباهت خواهد داشت.

اما امروز وال استریت ژورنال مدعی شده که گوگل به طور همزمان در حال کار بر روی دو هدست واقعیت مجازی است. نکته بسیار جالب در مورد هدست دوم، عدم نیاز آن به تلفن های هوشمند و یا کامپیوترهاست. به عبارت دیگر، در صورت صحت خبر، گوگل اولین هدست واقعیت مجازی کاملاً مستقل را به بازار عرضه خواهد کرد

تمام هدست های واقعیت مجازی موجود برای به نمایش درآوردن تصاویر خود نیاز به یک تلفن همراه، کامپیوتر و یا کنسول ها بازی دارند. در هدست هایی چون Gear VR سامسونگ و گوگل کاردبرد، وظیفه پردازش و نمایش تصویر بر عهده یک اسمارت فون است. هدست های دیگر چون اکیلس ریفت و Vive VR اچ تی سی نیز وظیفه پردازشی خود را به یک رایانه می سپارند، اما وال استریت ژورنال مدعیست که هدست جدید گوگل با دارا بودن پردازنده و سنسورهای لازم، بدون نیاز به هیچ ابزار دیگری می تواند اقدام به پخش تصاویر خود کند.

گفته می شود شرکت ساکن مانتین ویوو برای تولید این هدست مستقل، از شرکت Movidius که در زمینه تولید دوربین های تشخیص حرکت فعالیت می کند، کمک گرفته است. این دو شرکت در گذشته نیز در قالب پروژه تانگو با یکدیگر همکاری داشته اند.

هنوز از مشخصات فنی و زمان عرضه این محصول جذاب اطلاعی در دست نیست. همین خود نشان می دهد که محصول فوق در مراحل اولیه توسعه قرار دارد. منبع وال استریت ژورنال مدعیست که این گجت تا اواخر سال جاری وارد بازار خواهد شد، اما برخی اخبار نیز حاکی از احتمال لغو تولید آن است.

به هر روی، اطمینان داریم که گوگل در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود حداقل از یک هدست واقیعیت مجازی رونمایی خواهد کرد. ضمن این که احتمال معرفی پلتفرم Android VR به عنوان بخشی از هسته سیستم عامل اندروید نیز وجود دارد.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato