همه چیز درباره آیفون 13
170 کیلومتر در ساعت با سریعترین اسکوتر جهان؛ رکورد جدید گینس

170 کیلومتر در ساعت با سریعترین اسکوتر جهان؛ رکورد جدید گینس

اسکوترهای الکتریکی معمولا در نقش ویلچیرهای برقی برای حمل و نقل و تردد افراد مسن و فاقد توانایی ها حرکتی مناسب استفاده می شوند و به هیچ عنوان وسایل نقلیه سریع و جذابی نیستند، اما حالا یک علاقه مند و مکانیک با حفظ مشخصات کلی یک اسکوتر موفق به شکستن رکورد سرعت گینس در این شاخه شده است.

ESCO-1

دیوید ادینستون و متیو هاین دو مکانیک انگلیسی درگیر در این پروژه بوده اند و پروسه ساخت این سوپر اسکوتر نزدیک به ۶ ماه زمان برده است.

ESCO-3

مسلما شاسی اصلی اسکوتر توانایی تنش ناشی از سرعت ۱۷۰ مایل برساعت را ندارد و به همین دلیل هم چهارچوب اسکوتر با شاسی یک خودرو کارتینگ حرفه ای جایگزین شده است.

ESCO-5

در زیر صندلی نیز حالا اثری از موتور برقی کم توان اسکوتر دیده نمی شود و یک مجموعه عاریت گرفته شده از موتورسیکلت سوزوکی بندیت با ظرفیت ۶۰۰ سی سی در قالب ۴ سیلندر نیرو بخش این اسکوتر آتشین شده اند.

ESCO-6

ماحصل تمام ماجرا ثبت سرعت ۱۰۷ مایل بر ساعت یا نزدیک ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت بوده است که حدود ۴۰ کیلومتر برساعت از رکورد قبلی این رشته مربوط به سال ۲۰۱۲ بیشتر است.

ESCO-8

با تمام این اوصاف متاسفانه مجوزی برای تردد شهری با این اسکوتر فوق سریع صادر نمی شود، چرا که چرخ های جلو این اسکوتر فاقد ترمز هستند و به همین جهت نیز امکان صدور مجوز تردد جاده ای برای این اسکوتر وجود ندارد.

ESCO-2

ESCO-7

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato