اپل مپس تا به امروز 2.5 میلیون بار اصلاح شده است

اپل مپس تا به امروز 2.5 میلیون بار اصلاح شده است

چندان هم زیبا نبود... نسخه اول اپل مپس، محصولی که برای ساخته شدنش سه شرکت نقشه نگاری دیجیتالی خریداری شدند مشکلاتی به مراتب بیشتر از آنچه کاربران تصور می کردند داشت.

این محصول کاملا با آنچه اپل عادت داشت در اختیار کاربرانش قرار دهد و چیزی که مشتری ها معمولا از آن تحویل می گرفتند فرق می کرد.

تقریبا چهار سال از آن زمان گذشته و اپل مپس حالا بهتر شده، می توان از آن استفاده نمود و از برخی جهات حتی با گوگل مپس برابری می کند به ویژه به این خاطر که اپل سال گذشته با ارائه iOS 9 قابلیت سرچش را بهبود بخشیده و مسیرهای حمل و نقل شهری را هم به آن اضافه نمود.

رسیدن به این نقطه اما چندان هم آسان نبود. در واقع شرکت مورد بحث برای رسیدن به این مرحله چندین میلیون اصلاح را روی سرویس نقشه های خود اعمال کرد.

ادی کیو نایب رئیس ارشد واحد نرمافزارها و سرویس های اینترنتی اپل در مصاحبه ای که اخیرا با Daring Fireball انجام داد اظهار نمود: ما بیش از ۲.۵ میلیون فیدبک دریافتی از سوی مشتریانمان را روی این نقشه ها اعمال کردیم و بعد از اعمال اصلاحات آنها را در جریان قرار دادیم.

کیو و کریگ فدریگی نایب رئیس مهندسی نرم افزار اپل روز جمعه گذشته میهمان برنامه ای به میزبانی جان گرابر بودند تا در تهیه نسخه ویژه ای از پادکست او با نام تاک شو مشارکت نمایند.

باید بدانید که اپل مپس از قبل روی کلیه دستگاه های آیفون بارگذاری می شود و محض اطلاع تان این شرکت ده ها میلوین آیفون ۶، ۶ پلاس، ۶ اس و ۶ اس پلاس را به فروش رسانده است.

اما همین حالا که این مطلب را می خوانید بسیاری از این کاربران مشغول دانلود و استفاده از گوگل مپس هستند (همان سیستم نقشه پیش فرض اصلی برای iOS) با این حال، حتی اگر درصد اندکی از کاربران آیفون از اپل مپس استفاده نمایند، دریافت ۲.۵ میلیون اصلاحیه از دست کم ۱۸۰ میلیون کاربر چندان هم رقم پایینی محسوب نمی شود.

پاسخ کیو در این رابطه به عنوان بخشی از توضیحاتش در مورد کیفیت نرم افزار اپل مطرح می شود. فدریگی که پیشتر مقیاس وسیع کاربر سرویس های مختلف اپل را به گروبر گوشزد کرده بود اظهار داشت: این افزایش باورنکردنی است. ما یک شبه از صفر به مقیاس بین المللی می رسیم.

فدریگی و کیو علاوه بر تعداد درخواست های پاسخ داده شده اطلاعاتی را هم در مورد دیگر سرویس های اپل مطرح کردند و اعلام نمودند که اپل موزیک حالا یازده میلیون کاربر پولی دارد و سیری در هر هفته میلیاردها درخواست را پاسخ می دهد. آنها همچنین اعلام داشتند که هر هفته در حدود ۷۵۰ میلیون خرید از طریق اپل استور و آیتونز انجام می گیرد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato