همه چیز درباره آیفون 13
دارپا به زودی کشتی ربات بدون سرنشین خود را رونمایی می کند

دارپا به زودی کشتی ربات بدون سرنشین خود را رونمایی می کند

بنابر گفته Arati Prabhakar مدیر دارپا که در یک میزگرد رسانه ای حضور یافته بود، این آژانس در نظر دارد اوایل فروردین ماه (آوریل) کشتی ربات خودکار خود را رونمایی کند.

این کشتی ربات در اصل همان شکارچی زیردریایی است که Leidos (شرکت پیمانکار دفاعی) فرایند ساختنش را در سال ۲۰۱۴ میلادی آغاز کرد و قرار است هدایت آن توسط همان نرم افزاری صورت بگیرد که احتمالا شما نیز چند سال پیش در توسعه اش مشارکت نموده اید (چندی پیش این سازمان طی از علاقمندان درخواست کرد که در پروسه توسعه نرم افزار کنترلی این ربات مشارکت نمایند).

این ربات به اختصار ACTUV خوانده می شود که به معنای کشتی بدون سرنشین ضد زیردریایی است و حدودا چهل متر طول و ۱۲۷۰۰۶ کیلوگرم وزن دارد.

این کشتی ربات به گونه ای طراحی شده که کاملا خودکار عمل نماید چراکه به این ترتیب به میزان زیادی در هزینه های این سازمان صرفه جویی خواهد کرد. براساس جزئیات منتشر شده قبلی از سوی دارپا، نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا قرار است که با استفاده از اجسام شناور سونار مسیر حرکت این ربات را مشخص نمایند.

بعد از این مرحله، کشتی کنترل حرکت را در دست خواهد گرفت و از طریق سونار دوربرد /کوتاه برد زیردریایی های پنهان کار دیزلی-الکتریکی را ردیابی خواهد کرد و برای ماه ها آنها را دنبال می کند.

این ربات علاوه بر شکار زیردریایی ها می تواند کار مراقبت و حتی تحویل آذوقه و بار به دیگر کشتی ها را هم انجام دهد و بستر دریا را مین روبی کند.

بعد از رونمایی و معرفی ACTUV در پورتلند اورگان این آژانس در نظر دارد که توانمندی های دوربرد آن را ظرف یک بازه زمانی ۱۸ ماهه به نمایش بگذارد. البته این تمام چیزی نیست که مدیر دارپا در جریان نشست رسانه ای خود اعلام کرد. وی همچنین از تامین بودجه این پروژه و تعدادی طرح دیگر در سال ۲۰۱۷ خبر داد که در آن میان می توان به راه اندازی ۱۰۰ ماهواره در یک بازه زمانی ۱۰ روزه اشاره نمود که قرار است با استفاده از فضاپیمای چند بار مصرف XS-1 انجام گیرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato