اپل و کسب سود ۹۱ درصدی از بازار تلفن های هوشمند در سال ۲۰۱۵

اپل و کسب سود ۹۱ درصدی از بازار تلفن های هوشمند در سال ۲۰۱۵

نشریه «Fortune» بر اساس داده های ارائه شده از سوی موسسه آماری «Canaccord Genuity»، نشان می دهد که اپل در سال ۲۰۱۵ به طور کلی ۹۱ درصد از سود بازار تلفن های هوشمند را به خود اختصاص داده است.

این در حالیست که سامسونگ همچنان بزرگ ترین تولید کننده تلفن هوشمند به شمار می رود و ۲۳.۹ درصد از موبایل های هوشمند فروش رفته در سراسر جهان، نام سامسونگ را با خود یدک کشیده اند و اپل با کسب ۱۷.۲ درصد از فروش جهانی موفق شده رتبه دوم را به خود اختصاص دهد.

Despite-trailing-Samsung-with-a-17.2-market-share-globally...

بر اساس اظهار نظر منابع یاد شده، ۹۱ سنت از هر دلاری که به صنعت ساخت تلفن هوشمند تعلق می گیرد، در نهایت رهسپار حساب های بانکی اپل می شود.

Apple-dominated-with-91-of-the-profits-in-the-smartphone-industry-last-year

سامسونگ نیز موفق شده تا در کل سال ۲۰۱۵، چهارده درصد از سود صنعت یاد شده را به خود اختصاص دهد. البته جمع سود این دو شرکت به ۱۰۵ درصد می رسد که البته در نگاه اول اشتباه است، علت همین موضوع زیان دهی سایر برندهاست.

همچنین لازم به ذکر است که بسیاری از برندهای چینی نظیر هوآوی، شیائومی و ZTE از سود دهی بخش موبایل خود خبر نمی دهند.

در سال جاری انتظار می رود که سهم اپل از سود بازار تلفن های هوشمند ارتقا پیدا کند. یکی از دلایل این موضوع نیز حضور موبایل جدید و ۴ اینچی این شرکت موسوم به آیفون ۵se خواهد بود که گمانه زنی می شود در یک دوره ۱۲ ماهه بتواند درآمدی معادل ۱.۵ میلیارد دلار برای شرکت ساکن کوپرتینو به ارمغان آورد.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato