کوانتوم بریک در انحصار فروشگاه ویندوز 10 باقی می ماند؛ نسخه استیم در کار نیست

کوانتوم بریک در انحصار فروشگاه ویندوز 10 باقی می ماند؛ نسخه استیم در کار نیست

شاید مهم ترین خبر ماه فوریه تاکنون، انتشار کوانتوم بریک برای ویندوز ۱۰ بود که توجه بسیاری از رسانه ها را به خود جلب نموده. این عنوان که یکی از بزرگ ترین عناوین انحصاری کنسول اکس باکس وان در سال ۲۰۱۵ به حساب می آمد، قرار است در تاریخ ۵ آوریل برابر با ۱۷ فروردین، به صورت همزمان روی ویندوز ۱۰ و اکس باکس وان انتشار یابد.

اما پی سی گیمرهایی که گنجینه بازی های خود را در اکانت استیم شان نگه می دارند، هیچ وقت قادر نخواهند بود تا کوانتوم بریک را در مجموعه خود داشته باشند. بنا به اظهارات آرون گرینبرگ، مدیر بخش بازاریابی بازی های اکس باکس، کوانتوم بریک در انحصار کامل استور ویندوز ۱۰ باقی خواهد ماند و امکان انتشار آن روی استیم وجود ندارد.

گرینبرگ با در توصیف کوانتوم بریک از واژه «شاهکار» استفاده کرد و با توجه به نمایش های بازی و همچنین سابقه درخشان استودیو رمدی، هیچ بعید نیست که حق با وی باشد.

به نظر می رسد مایکروسافت با این استراتژی جدید خود نه تنها افراد بیشتری را از خرید اکس باکس وان باز می دارد، بلکه ضامن فروش بالای عناوینش روی پی سی نیز نخواهد شد. چندین سال است که پی سی گیمرها، استیم را به عنوان خانه ی جدید خود برگزیده اند و دور کردن آن ها از استیم کار ساده ای نیست، همانطور که الکترونیک آرتز با Origin تلاش کرد و چندان موفق نبود.

در ادامه می توانید تریلری ۷ دقیقه ای از گیم پلی بازی که به تازگی منتشر شده را تماشا نمایید:

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato