ساعت هوشمند جدید سامسونگ به همراه سیم کارت الکترونیکی عرضه می شود

ساعت هوشمند جدید سامسونگ به همراه سیم کارت الکترونیکی عرضه می شود

سامسونگ قصد دارد تا چند وقت دیگر، ورژنی از ساعت هوشمند Gear S2 خود عرضه کند که از تکنولوژی ۳G پشتیبانی کرده و به جای سیم کارت های سنتی، به سیم کارت های الکترونیکی مجهز است. این اولین باری خواهد بود که یک دستگاه پوشیدنی، به صورت تمام و کمال، تکنولوژی قدیمی سیم کارت را کنار گذاشته و از جایگزین دیجیتالی آن بهره می برد.

این حرکت به سامسونگ کمک خواهد کرد تا فضای بیشتری در بدنه موبایل ذخیره کند. چرا که حتی سیم کارت های نانو هم نیازمند فضایی کوچک برای جایگیری در دستگاه اند که می توان از آن برای افزایش عمر باتری استفاده کرد. این ورژن خاص از Gear S2 قرار است در ماه آینده میلادی به بازار آید و برخی از سرویس دهنده های مخابراتی سراسر جهان نیز از تکنولوژی آن پشتیبانی می کنند.

سامسونگ امیدوار است که با بهره گیری از سیم کارت های الکترونیکی و حذف فضای سیم کارت های سنتی، موانع فعلی در استفاده از تکنولوژی «اینترنت اشیا» را از میان بردارد.

اما در نهایت نکته قابل توجه اینجاست که در لیست سرویس دهنده های مخابراتی منتشر شده از سوی سامسونگ، نام هیچ شرکتی به چشم نمی خورد که در این زمینه در خاک ایالات متحده فعالیت داشته باشد. از جمله این سرویس دهنده ها می توان به Vodafone ،Telefonica و Orange اشاره کرد. این موضوع تا حد عجیب به نظر می رسد، چرا که پیش از این AT&T و T-Mobile ورژنی از همین تکنولوژی را روی آیپد ایر پشتیبانی می کردند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato