همه چیز درباره آیفون 13
صنعت بازی سازی آمریکا در سال گذشته 23.5 میلیارد دلار درآمد داشت

صنعت بازی سازی آمریکا در سال گذشته 23.5 میلیارد دلار درآمد داشت

یکی از مشکلاتی که در مورد آمار ارائه شده توسط گروه NPD همیشه مطرح بوده، نقص در شمارش میزان فروش بازی ها است. در واقع، NPD فقط فروش فیزیکی از طریق فروشگاه ها را بررسی می کند و میزان فروش دیجیتالی که روز به روز وسعت و محبوبیت بیشتری پیدا می کند را از قلم می اندازد.

اما امروز، دو سازمان و گروه ESA و NPD، بیانیه مشترکی منتشر کردند که هم بازار فیزیکی و هم بازار دیجیتالی را پوشش می دهد و برخلاف گزارش های پیشین که ماهانه بود، این بار گزارشی از سال ۲۰۱۵ را خواهیم خواند.

فروش فیزیکی بازی ها در سال گذشته با یک درصد کاهش به ۱۳.۱۳ میلیارد دلار رسید اما وقتی فروش دیجیتالی بازی ها را با آن ترکیب کنیم، شاهد پیشرفت ۵ درصد از ۲۲.۴ میلیارد به ۲۳.۵ میلیارد دلار خواهیم بود.

فروش بازی ها به تنهایی (فیزیکی، دانلودی، موبایل، بسته های الحاقی و اشتراک ها) ۱۶.۵ میلیارد دلار را به خود اختصاص داده که نسبت به سال پیشین با ۷ درصد رشد همراه بوده است. باقی مربوط به فروش کنسول ها و سخت افزار است.

ESA مدعی شده که صنعت بازی های ویدیویی در سال ۲۰۱۲، مبلغ ۶.۲ میلیارد دلار به اقتصاد ایالات متحده آمریکا کمک کرده است و آمار مستحکم و مطمئنی پس از این تاریخ در دسترس نیست. همچنین بیان شده که اشتغال زایی در این بخش بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ با ۹ درصد رشد همراه بوده، ده برابر سریع تر از بازار کار کلی کشور. در همان سال ۲۰۱۲، بازی سازها سالانه حقوق ۹۵ هزار دلاری دریافت کرده اند که ۵ هزار دلار نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato