کمپانی Porsche و AT&T برای توسعه پروژه «خودروهای متصل» همکاری می کنند

کمپانی Porsche و AT&T برای توسعه پروژه «خودروهای متصل» همکاری می کنند

در دورانی به سر می بریم که نه تنها تولیدکنندگان تلفن های همراه، بلکه حتی اپراتورهای موبایل هم دیگر امیدی به رشد بازار خود ندارند. در نتیجه زمینه های دیگری را جستجو می کنند تا فعالیت خود را گسترش داده و پیشرفت کنند.

یکی از این بسترهای فراهم آمده، خودروها هستند که کم کم رنگ و بوی فناوری های روز را بیش از پیش به خود می گیرند. قطعات به روز تر شده و حتی کار به جایی خواهد رسید که دیگر هوش مصنوعی کنترل کننده فرمان خواهد شد، نه شخصی که در آن نشسته.

اما AT&T به عنوان یکی از اپراتورهای پیشگام آمریکایی، از سال های گذشته تاکنون با شرکت های بسیاری همکاری کرده تا خودروها را هم به یکدیگر متصل کند. سال ۲۰۱۴ قرارداد AT&T با آئودی بسته شد و حالا نوبت به Porsche رسیده است.

طی این قرارداد، AT&T موظف شده تا شبکه مخابراتی ۴G LTE را به برخی مدل های سال ۲۰۱۷ پورشه بیاورد. البته مشخص نشده که کدام یک از مدل ها قرار است به شبکه مخابراتی متصل شوند اما این مسئله می تواند به طور کلی بیانگر حرکتی رو به جلو در فضای خودروهای متصل به یکدیگر باشد. لازم به ذکر است که کمپانی های دیگری نیز چنین برنامه هایی را در پیش گرفته اند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato