فراتر از خاک آمریکا؛ هوآوی هم به ائتلاف ضد FBI پیوست

فراتر از خاک آمریکا؛ هوآوی هم به ائتلاف ضد FBI پیوست

پس از گوگل، فیسبوک، توییتر، مایکروسافت و بسیاری دیگر از کمپانی های بزرگ آمریکایی، حالا نوبت به شرکت چینی هوآوی رسیده تا حمایت خود را از تیم کوک و اپل در برابر درخواست دادستانی آمریکا و FBI اعلام کند.

ریچارد یو، از مدیران ارشد کمپانی هوآوی در کنگره جهانی موبایل به خبرنگاران گفت: «این بسیار مهم است و ما با آن ها موافقیم. حفاظت از حریم شخصی برای هوآوی بسیار مهم است و ما هزینه بسیاری برای آن می کنیم، چرا که برای مشتریان ما اهمیت بسیاری دارد.»

وی ادامه می دهد: «تیم کوک برای حفظ آن تلاش می کند، و برای ما این بسیار مهم است. فکر می کنم درک دولت از اینکه چرا ما نمی توانیم این کار را انجام دهیم اهمیت دارد. کارهایی هست که می توانیم انجام دهیم اما برخی اعمال نیز امکان پذیر نیستند.»

از ریچارد یو پرسیده شد اگر چنین درخواستی از هوآوی شود آن ها چه خواهند کرد و وی گفت که روی مسائلی که به نفع مشتری خواهد بود تمرکز و اصرار دارند.

در دسامبر سال گذشته میلادی، یک زوج با به قتل رساندن ۱۴ نفر و زخمی کردن ۲۲ نفر دیگر در یک مهمانی آخر سال واقع در سن برناردینو، موجی از وحشت را به راه انداختند. دولت قصد دارد تا با دور زدن قفل آیفون این زوج، اطلاعات بیشتری از انگیزه قتل و اهداف این حمله را به دست آورد اما اهالی تکنولوژی این اتفاق را به ضرر اعتبار خود می دانند.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato