مدیر عامل تلگرام نیز حمایت خود از اپل را اعلام کرد

مدیر عامل تلگرام نیز حمایت خود از اپل را اعلام کرد

تلگرام، سرویس پیام رسانی که در سال ۲۰۱۳ کار خود را آغاز کرد و قابلیت رمزگذاری پیام ها را در اختیار کاربران گذاشته، امروز در بلاگ رسمی خود اعلام نمود که به شکل ماهانه ۱۰۰ میلیون کاربر فعال دارد.

از زمان تاسیس، تاکید و تمرکز تلگرام بر مبحث حریم خصوصی و رمزگذاری داده ها بوده و موسسین آن بارها در مجامع عمومی و خبری بیان داشته اند که هدف اول آنها، کسب درآمد نیست.

این اپلیکیشن از رمزگذاری سر به سر (E2EE) بهره برده تا امکان مشاهده آنها برای هکرها مهیا نباشد، هرچند که در مناظرات اخیر اظهار شده که تروریست ها می توانند از چنین تکنولوژی هایی برای اقدامات و برنامه ریزی های خود بهره گیرند.

در حالی که تلگرام به رمزگذاری داده های کاربران متعهد باقی مانده، مدتی پیش از فعالیت کانال های تروریستی و غیر اخلاقی جلوگیری به عمل آورد.

حال مدیر عامل این سرویس پیام رسان، آقای «پاول دورف» (Pavel Durov) در مصاحبه ای با فاننشال تایمز، حمایت خود از اپل در برابر FBI را اعلام نمود.

وی در همین رابطه می گوید: «جوامع مختلف باید در این مورد بحث کرده و ببیند کدام را می خواهند؛ امنیت بالاتر یا حریم خصوصی غیر قابل نفوذ. من باور دارم نباید کاربران را مجبور به استفاده از محصولات و سرویس هایی کرد که بهره گیری از آنها برای شان حس جالبی به همراه ندارد. در این خصوص، من شانه به شانه ی تیم کوک ایستاده ام.»

وی ادامه می دهد: «ارزش ها مهم هستند، این اولویت ماست و سایر موارد در درجه دوم اهمیت برای ما قرار دارند.»

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato