سری X از موبایل های سونی جایگزین خانواده اکسپریا Z شده است

سری X از موبایل های سونی جایگزین خانواده اکسپریا Z شده است

سونی در هفته جاری و در حاشیه کنگره جهانی موبایل، از سه تلفن هوشمند اکسپریا اکس، اکس پرفورمنس و XA پرده برداشت. نکته تعجب برانگیز، عدم معرفی محصولی از خانواده Z بود. این در حالیست که تا کنون انتظار می رفت سونی در ماه های آتی از اکسپریا Z6 پرده بردارد.

اما اکنون به نظر می رسد که بدون اینکه خبر داشته باشیم، سونی چنین کاری کرده و پرچمدار خود برای (نیمه اول) سال ۲۰۱۶ را معرفی کرده است.

بر اساس اطلاعات نشر یافته از سوی سونی موبایل در آلمان، محصولات سری X قرار است جایگزین خانواده Z شوند و دیگر نباید در انتظار معرفی Z6 نشست. شعبه یاد شده از سونی موبایل، در فیسبوک و در پاسخ به پرسش علاقمندان این برند و تعجب آنها از معرفی نشدن یکی دیگر از موبایل های خانواده Z، این موضوع را مطرح کرده است.

با این حساب می توان گفت که تلفن هوشمند «اکس پرفورمنس» (X Performance) در واقع پرچمدار تازه از راه رسیده سونی است که البته در روزهای نخست تابستان به شکل انبوه عرضه می گردد. در حالی که شرکت های سامسونگ و ال جی در حال مستحکم تر کردن پایه های سری گلکسی و G هستند، گویا سونی نیاز دیده تا آغازی دوباره داشته باشد.

البته باید قبول کرد که یک نام، آنقدرها نمی تواند مهم باشد و این طور که فعلا از ظاهر امر پیداست، موبایل اکس پرفورمنس می تواند جایگزینی مناسب برای Z5 باشد. البته نکته دیگری که وجود دارد، این است که اکس پرفورمنس اندکی از Z5 کوچک تر است و با نمایشگری ۵ اینچ به بازار عرضه خواهد شد، در حالی که Z5 از نمایشگری ۵.۲ اینچی بهره می برد.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato