Audi RS7 در برابر Tesla S P85D؛ جدال سنت و تکنولوژی

Audi RS7 در برابر Tesla S P85D؛ جدال سنت و تکنولوژی

ما دو خودرو با تکنولوژی و کارایی هایی متفاوت در اختیار داریم.
آئودی با RS7 Sport Back چهار در کوپه که خودرویی لوکس با موتوری قدرتمند است رو در روی تسلا S P85D ایستاده است که همه خصوصیات عملکردی RS7 را با باتری و دو موتور الکتریکی عینیت می بخشد.
چرا آنها را در مقابل هم قرار می دهیم؟ جواب قانع کننده برای این سوال این است که هر دو جواب هایی درست اما متفاوت برای یک سوال هستند.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-22
سوال مورد نظر این است که کدام یک سریع، کارآمد، مجهز تر و لوکس تر بوده و آیا ارزش خرید به بهای یک چهارم ملیون دلار استرالیا را دارند یا خیر؟ در ادامه با ما همراه باشید تا جواب این سوالات را پیدا کنیم.

قیمت و تجهیزات
مسلما مسئله واضحی است که یکی از مهمترین بخش ها در خودرو های اسپرت و لوکس بخش تجهیزات و قیمت است.

برچسب قیمت RS7 عددی کمتر از ۲۴۲,۰۰۰ دلار را به خود نخواهد دید که خیلی بیشتر از تسلا ۱۹۳,۹۵۶ دلاری است البته به این نکته نیز باید اشاره کرد که تسلا اپشن های سنگین تری دارد.
در نهایت نیز RS7 بیش از ۲۸۱,۶۵۰ دلار قیمت می خورد و تسلا هم با رقم ۲۲۴,۶۹۲ یک سدان واقعا گران محسوب می شود. پس قیمت نهایی تسلا به صورت فول نیز از RS7 بنزینی آئودی خیلی ارزان تر است.

 2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-34

در بخش ایمنی نیز می توان در RS7 به هشت کیسه هوا، حسگر های پارک خودرو جلو و عقب، دوربین های جلو و عقب، کروز کنترل و سیستم HUD اشاره کرد. این در حالی است که از سیستم های پایداری در مسیر و پیچ ها نیز بهتره می برد.

تسلا نیز از دو کیسه هوا در جلو، گوشه های  جلویی خودرو و عقب بر خوردار است این در حالی است که عقب خودرو ار کیسه های هوا کناری بهره نمی برد. حسگر پارکینگ در جلو و عقب و دوربین نیز فقط در قسمت عقب وجود دارند همچنین از سیستم HUD نیز بی بهره است.
هزینه سوخت مورد نیاز برای تسلا ۰ دلار تمام می شود اگر آن را با استفاده از نور خورشید شارژ کنید ( البته برای این نیازمند صفحه های خورشیدی هستید که در آخر چند هزار دلار برای شما آب می خورد یا اگر بخواهید می توانید از از سیستم Supercharger شرکت تسلا برای شارژ کردن استفاده کنید که باعث می شود شما راه بیشتری را نسبت به راه اصلی طی کنید تا باتری خود را شارژ کنید) اینجا جایی است آئودی پول شما را می بلعد.

بطور میانگین اگر هفته ایی ۱۰۰ دلار برای سوخت هزینه کنید در طول ۵ سال، ۲۵,۰۰۰ دلار هزینه سوخت برای شما تمام می شود. در همین دوره زمانی تسلا ۰ دلار هزینه بر می دارد اگر صفحه های خورشیدی را تهیه کنید.

 2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-13

بزرگترین دغدغه خریداران خودرو های جدید میزان اصطحلاک و افت قیمت آن است. تسلا تضمین کرده است که در دوره زمانی سه ساله و حداکثر کارکرد ۶۰,۰۰۰ کیلومتر، خودرو خریداری شده شما را به نصف قیمت و  با ۴۳ درصد از هزینه ی اپشن های سفارش داده شده در هنگام خرید ، از شما خریداری می کند.
آئودی نیز از این موضوع مستثنا نبوده و همچنین برنامه ایی را دارد اما متاسفانه برای کلاس RS و R8 اینگونه نیست.
آئودی برای این مدل به مدت سه سال بدون محدودیت کیلومتری خدمات ارائه می کند این در حالی است که تسلا ۸ سال باتری و ۴ سال یا ۸۰,۰۰۰ کیلومتر به شما خدمات می دهد.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-99
تکنولوژی و تجهیزات
مسلما کار تسلا این است. در حقیقت ممکنه است تسلا را بیشتر از اینکه خودرو تولید کند به عنوان یک شرکت توسعه دهنده تکنولوژی بشناسید.
پس خیلی تعجب آور نیست که در این بخش کاملا خود را نشان دهد.
صفحه نمایش به کار رفته در تسلا شاید از صفحه ایی که شما از طریق آن این متن را می خوانید بزرگتر باشد. ۱۷ اینچ بزرگترین صفحه به کار رفته در دنیای خودرو است.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-72

این نمایشگر شامل کنترل کننده های حالت رانندگی، سیستم تعلیق بادی ( به صورت اپشنال) ، سیستم صوتی، رهیاب، نورپردازی و چراغ ها است.

البته با استفاده از سیمکارتی از طریق تسلا ارائه می شود اینترنت بی‌سیم نیز در اختیار دارد، البته پس از ۴ سال هنوز بطور کامل همه مناطق را پشتیبانی نمی کند. ولی برای بروزرسانی برنامه ها از WIFI خانه شما نیز می تواند استفاده کند.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-71
آئودی جز مطرح ترین شرکت های خودروسازی در این حوزه است، البته به خوبی تسلا چشم نواز نبوده اما با تشکر از رابط کاربری ساده و کارآمد در کنار فرمان دهنده فیزیکی که در کنار آن قرار دارد تجریه خوبی را ایجاد می کند.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-42
سیستم آئودی برای استفاده از اینترنت هم از WIFI و هم از درگاه سیمکارت برای اینترنت بهره می برد که البته اگر اینترنت سیمکارت خودرو را فعال کنید می توانید درون خودرو به عنوان WIFI از آن استفاده کنید که لذت بودن در خودرو را دو چندان می کند ( تسلا از چنین قابلیتی بی بهره است).

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-39

فضای کابین و راحتی

خوشبختانه هر دو خودرو فضای بزرگی در اختیار دارند.
آئودی (۵۰۱۲ میلیمتر) طول، (۱۹۱۱ میلیمتر)عرض، (۱۴۱۹ میلیمتر) ارتفاع و (۲۱۹۵ میلیمتر) فاصله بین چرخ ها است.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-64 2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-60
تسلا مقداری کوتاه تر (۴۹۷۶ میلیمتر) مقداری عریضتر (۱۹۶۴ میلیمتر) مقداری بلندتر (۱۴۳۵ میلیمتر) و فاصله بین چرخ ها مقداری بیشتر (۲۶۹۰ میلیمتر) است.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-86 2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-84
طبق گفته های بالا فکر می کنید که رقابت تنگاتنگی را شاهد باشیم اما اینگونه نیست.
باتری های تامین کننده نیروی تسلا بر روی چرخ های عقب و موتور نیز بر روی محور قرار دارد این به خودی خود بدین معناست که ظرفیت بسیار خوبی برای حمل وسایل فراهم می کند.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-31

با محفظه موجود در جلوی خودرو می توانید خرید های هفتگی و ابزار آلات خود را بگذارید علاوه بر آن چندین چمدان بزرگ نیز در صندوق عقب جای می گیرد. در مجموع ۷۴۵ لیتر فضا در صندوق عقب به علاوه ۹۰ لیتر فضای اضافی موجود در جلوی خودرو ایجاد شده است.

آئودی از شکست خود شرمنده نیست. به این علت که هنوز هم شما می توانید به راحتی چند چمدان و یا چوب های گلف خود را به راحتی در داخل آن قرار دهید. اما با ۵۳۵ لیتر، نبود فضا برای اثاث مسافرت حس می شود.

با این وجود حتی اگر فضای اضافی نیاز داشته باشید می توانید RS6 واگن که هم ۲۰,۰۰۰ دلار ارزان تر و ۳۵ لیتر فضای صندوق عقب بیشتری دارد را انتخاب کنید.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-36
بدترین موضوع که در هر دو خودرو وجود دارد نبود لاستیک زاپاس در زیر صندوق عقب است.
در بخش طراحی کابین، آئودی بیشتر بر رسم و رسوم خود پایبند بوده است. اما صراحتا هر دو خلق و خو اسپرت دارند مخصوصا با صندلی های Multi Bolstered اسپرت آئودی که به راحتی بدن شما را پوشش می دهد نسبت به نسل جدید صندلی های تسلا بهتر است.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-59

 تنها موضوع بزرگ و دلسرد کننده در مورد آئودی این است که طبق گفته خودشان، درون کابین فقط ۴ صندلی وجود دارد در حالی که تسلا با ۵ صندلی کارآمد تر است اگر چه صندلی های آئودی کمتر است اما راحت تر احساس می شود.

در مقابل فضای سر در تسلا اندکی بهتر است و فضای پا نیز مشابهت ابعادی دارد. این در حالیست که صندلی های عقب تسلا بهتر پا را حمایت می کنند اما از نظر پشتی، کمتر بدن را حفظ می کنند.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-85

برای آئودی صندلی های عقب کمی بالا نصب شده اند و نشیمنگاه نیز می توانست بزرگتر باشد تا  از پای سرنشینان بهتر حمایت کند.
مشخصات عملکردی

اختلاف فاحشی میان حس رانندگی P85D با هر خودرو دیگری که در بازار است وجود دارد.سدان برقی چهار چرخ متحرک، با یک موتور در جلو و دیگری که در عقب وجود دارد دست به دست هم داده اند تا به سریعترین سدان دنیا تبدیل شود. با شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر ۳.۳ ثانیه ایی که رقم خیره کننده ای است.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-14 2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-4
شتاب گیری تسلا در بزرگراه ها همانند شلیک گلوله است، کافی است این کار را چند بار انجام دهید تا گردن درد به سراغ شما بیاید. به معنی واقعی شما باید سعی کنید با تکیه کامل سر خود با تکیه گاه سر، از گردن درد جلوگیری کنید.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-105
مسلماً ، گشتاور کلان (۹۵۷ نیوتن بر متر)  در کنار ۷۶۱ اسب بخار (۲۵۸ اسب بخار به چرخ های جلو و ۵۰۲ اسب بخار به چرخ های عقب)  منتقل می شود، قدرت زیادی است.

حتی خیلی زیادتر از موتور ۴ لیتر تویین توربو V8 بنزینی آئودی که توان تولید ۵۵۲ اسب بخار و گشتاور ۷۰۰ نیوتن متری است. این میزان قدرت خودش را در دور ۵۷۰۰ تا ۶۶۰۰ نشان می دهد. از دور ۱۷۰۰ تا ۵۵۰۰ شما سوار موجی از گشتاور آئودی خواهید شد.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-103
اما در تسلا همه گشتاور خودرو از ۰ دور دقیقه همراه شما خواهند بود، این بدین معنی است که هنگام شتاب گیری همانند موشک پرتاب شده شروع به حرکت می کند، البته به لطف سیستم ۴ چرخ متحرک هیچ گونه هرز گردی در چرخ ها بوجود نمی آید.
احتمالا شما فکر می کنید که تسلا در مسیر مستقیم آئودی را به سیخ می کشد و اینگونه نیز خواهد بود البته در مسیر مستقیم.

RS7 شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتری برابر ۳.۹ ثانیه دارد که بیش از نیم ثانیه از تسلا بیشتر است. البته غرشی که از موتور V8 تویین توربو آئودی شنیده می شود در نوع خود جذاب و دلنشین است.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-115

مسافت طی شده توسط هر خودرو مسئله بسیار مهمی است. تسلا با هر مرتبه شارژ ۴۹۱ کیلومتر و آئودی ذر هر ۱۰۰ کیلومتر ۹.۵ لیتر بنزین مصرف می کند که با حسب ۷۵ لیتر باک می تواند ۷۹۰ کیلومتر مسافت را طی کند. البته در تست ما مصرف آئودی به مراتب بیش از این ارقام بود.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-113

در واقع طبق میانگینی که گرفتیم در مصرف ترکیبی ۱۴ لیتر بر ۱۰۰ کیلومتر است. پس از ۲۸۰ کیلومتر نشانگر مصرف بنزین، مصرف یک چهارم از سوخت را نشان می داد. مصرف انرژی تسلا پس طی مسافتی ۲۸۰ کیلومتری، نشانگر میزان انرژی بسیار کم بود و ظاهرا باتری ها در حال خالی شدن از شارژ بودند.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-118
تفاوت عمده خودش را در اینجا نمایان می کند، مسلماً پیدا کردن یک پمپ بنزین خیلی راحت بوده و همه جا وجود دارد. نکته نیز همینجا است که پیدا کردن یک ایستگاه سوپرشارژ تسلا کار آسانی نیست. در مواقع اضطراری نیز سیم شارژی ارائه شده است که می توانید به هر پریز برقی آن را متصل کنید. که البته سرعت شارژ فوق‌العاده پایینی دارد.

 سواری و هندلینگ

واضح است که آئودی نسبت به تسلا خود را اسپرت تر و پایدارتر نشان می دهد گرچه در مسیر مستقیم شکست می خورد.
خط تولید مدل های RS بر اساس رانندگی اسپرت پایه گذاری شده است ( RS مخفف کلمه Racing Sport است) برای مشتری این کلاس از خودرو ها پویایی که از خود به نمایش می گذارد، شگفت انگیز بوده و باعث تعجب خواهد شد.
همچنین RS7 حالت های راحت، دینامیک، اتوماتیک و شخصی دارد که هر کدام رفتار خودرو را تحت تاثیر قرار می دهند.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-113

تسلا به عنوان یک خودرو اسپرت به بازار عرضه نشده، کاملا بر عکس RS7 که با همین عنوان عرضه شده است.
همچنین درون پیچ ها نیز آئودی دلربایی بیشتری نسبت به تسلا دارد.

کمک فنرها تنظیم شده اند تا حس پیچ خوردن بیشتری را القا کرده و به راننده اجازه دهد هم بیشتر دریفت و آسوده خاطر تر پدال گاز را فشار دهد اما در تسلا اینگونه نیست.

سیستم تعلیق بادی در کنار وزن زیاد تسلا (۲۱۸۷ کیلوگرم) در حالی که آئودی ۲۰۰۵ کیلوگرم است، حس کمتری را در رانندگی های سخت نشان می دهد.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-114

رانندگی با تسلا راحت تر است. در رانندگی شهری به لطف سوسپانسیون های بادی که دارد فرمان پذیری تیز و راحتی را نسبت به آئودی داراست در حالی که آئودی درون چاله ها نرم تر بوده و راحت تر از آنها عبور می کند.
نتیجه گیری نهایی
کدام یک سریع، کارآمد، مجهز تر و لوکس تر بوده و آیا ارزش خرید یک چهارم ملیون دلاری دارند؟
این سوالی بود که ما به دنبال جواب آن بودیم و در نهایت جواب نهایی آسان نیست.
به عنوان مثال تسلا خودرویی راحت تر در مسیر مستقیم سریعتر و تکنولوژی بیشتری نیز دارد.
معیار تست قرار دادن خودرو ها در شرایط مختلف بود. اما آئودی مظهر درخشانی از ماشین است، درون پیچ ها دلربایی خاصی را از خود نشان می دهد در واقع خود را کامل تر نشان می دهد.

2015-Tesla-Model-S-P85D-v-2015-Audi-RS7-120
اگر معیار شما تکنولوژی است تسلا بهترین انتخاب شماست علاوه بر اینکه اگر سیستم خودرو شما قدیمی شود می توانید با بروزرسانی هایی که از طرف تسلا ارائه می شود،  بروز می ماند. اما اگر راحتی معیار شما نیست و فقط به دنبال سرعت هستید. آئودی بهتر است.
در نهایت آئودی RS7 Sport Back مقداری گزینه مناسب تری بوده و از تسلا در مسیر های پیچ در پیچ نیز سریعتر ظاهر می شود.

JADVAL AUDI-1

 

ویجیاتو
نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato