سناتور کالیفرنیایی مخالف با فروش بازی های خشونت آمیز، به جرم قاچاق اسلحه به 5 سال حبس محکوم شد

سناتور کالیفرنیایی مخالف با فروش بازی های خشونت آمیز، به جرم قاچاق اسلحه به 5 سال حبس محکوم شد

سناتور سابق ایالت کالیفرنیا، Leland Yee، که چند سال پیش در تلاش بود تا لایحه ای مبنی بر ممنوعیت فروش بازی های خشونت آمیز به کودکان تصویب کند، به جرم قاچاق اسلحه، اخاذی و جرایم دیگر، به ۵ سال حبس محکوم شد.

بنابر گزارش انتشار یافته از سوی San Jose Mercury News، آقای Yee به بیش از ۲۰ سال حبس محکوم شده بود اما با پرداخت مبلغ ۲۵۰ هزار دلار، مدت زمان محکومیت وی کاهش یافت. دادستان پرونده Yee اعتقاد دارد که وی از هیچ تلاشی برای سوء استفاده از جایگاه عمومی خود در راستای جرایمی که مرتکب شده دریغ نکرده است.

Yee در ماه مارس ۲۰۱۴ توسط پلیس فدرال آمریکا و به همراه ۲۵ نفر دیگر، از جمله وکیلش، دستگیر شد. از دیگر افرادی که در طی عملیات پلیس فدرال دستگیر شدند، می توان به ریموند چاو، مدیر سازمان Chee Kung Tong واقع در سان فرانسیسکو اشاره کرد.

همان طور که خبرهای آن قبلا نیز منتشر شده بود، Yee در سال ۲۰۰۰ به دلیل فروش غیرقانونی روغن برنزه شدن پوست دستگیر شد. ماشین وی پیش تر و در سال ۱۹۹۹ نیز دوبار توسط پلیس به دلیل ظن نسبت به جرایم جنسی متوقف شده بود. با این حال، هیچگاه وقوع این جرایم از سوی Yee به اثبات نرسید.

سناتوری که بازی های ویدیویی را دلیل خشونت و ناهنجاری های اجتماعی می دانست، حالا خودش گرفتار جرایم سنگین تری شده است. گویا بازی های خشن، متهم ردیف اول نیستند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato