همه چیز درباره آیفون 13
مقامات یکی از شهرهای ایالت آریزونا، اپل را به «همکاری با تروریست» متهم کردند

مقامات یکی از شهرهای ایالت آریزونا، اپل را به «همکاری با تروریست» متهم کردند

ماجراهای اپل و FBI به مرحله مخاطره آمیزی رسیده. تیم کوک دست به دامن رسانه ها و البته کنگره شده تا در برابر این طرح ایستادگی کند و البته قصد دارد با باراک اوباما، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا ملاقات کند و از دلایلش برای وی بگوید، تا شاید او هم حامی قانونی اپل شود.

حالا اما، مقامات شهر ماریکوپا، واقع در ایالت آریزونای آمریکا، از عدم توزیع تلفن های آیفون میان کارکنان خود خبر داد و اپل را به همکاری با تروریست ها متهم کرد. در حال حاضر، از ۵۶۴ تلفن همراه (که متعلق به دولت است و در دست کارکنان قرار دارد)، ۳۶۶ عددشان آیفون هستند. اما از این پس، شهر ماریکوپا حمایت خود از اپل را کنار گذاشته و سازندگان آیفون را شرکای تروریست ها می خواند.

حمایت سران حوزه تکنولوژی از اپل به اندازه کافی، نشان دهنده اهمیت ماجرا بوده و هست. در اختیار قرار دادن نرم افزاری که بتواند حفاظ امنیتی هر تلفن همراهی را دور بزند، لطمه شدیدی به اعتبار اپل وارد کرده و مشتریان را در معرض خطر جاسوسی قرار می دهد. از نگاه کوک، انجام این کار بسیار اشتباه است و شرکت اش از انجام این ار امتناع می ورزد.

چند روز پیش نیز، مصاحبه بیل گیتس با فایننشال تایمز جریان ساز شد، اما موسس مایکروسافت چند ساعت بعد، در گفتگویی دیگر با بلومبرگ، سخنان خود را واضح تر بیان نمود و از تیتر فایننشال تایمز برای توصیف حرف هایش ابراز ناامیدی کرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato