۳ عامل اثرگذار بر موفقیت رهبران بزرگ در موقعیت های دشوار

هر رهبری دوست دارد عزم لازم برای انجام هر کاری را داشته باشد. همه ی ما سعی می کنیم به تیم خود انگیزه بدهیم، و برای شکوفایی در قلمرو های ناشناخته خودمان را به پیش برانیم.

اما چگونه می توانیم موفقیت خود را در موقعیت های دشوار پیش بینی کنیم؟ یا بهتر است بپرسیم، چگونه می توانیم قوای درونی خود را تقویت کنیم که هنگام مواجهه با استرس، چیزی از توانایی هایمان کم نشود و به رشد و بالندگی دست پیدا کنیم؟

سالوادور مادی درست همین سؤال ها را از خودش پرسید. مادی، استاد روانشناسی دانشگاه کالیفرنیا، پژوهش های خود درباره ی استرس را در سال ۱۹۷۵ شروع کرد.

این پروژه که در نوع خود اولین بود، زندگی ۴۵۰ مدیر شرکت تلفن بل را که شغل خود را از دست داده بودند دنبال می کرد. پیش از این تحقیق، باور متداول این بود که استرس می تواند حتی باعث مرگ افراد شود. در حقیقت هم دو سوم مدیرانی که او آنها را در تحقیق خود مورد بررسی قرار داد از استرس در هم شکسته بودند.

برخی از آنها در پی از دست دادن شغل خود طلاق گرفته بودند، برخی دیگر دچار حمله ی قلبی شده بودند، و یا چند دوره افسردگی و تشویش را از سر گذرانده بودند. اما یک سوم باقیمانده نه تنها از استرس مشکلی برایشان پیش نیامده بود، بلکه به رشد و بالندگی دست پیدا کرده بودند.

چیزی که مادی فکرش را هم نمی کرد این بود که زندگی برخی از انسان ها در مواجهه با استرس هایی از این دست بهتر شود. در برخی موارد حتی سلامتی افراد بهتر از قبل شده بود. این افراد با سابقه ی روشن و روابط قدرتمندی که داشتند در موقعیت های به شدت استرس زا شکوفا شده بودند. مادی متوجه شد یافته هایش انقلابی در این مباحث به پا خواهند کرد.

اما عواملی که به این دسته از افراد اجازه ی شکوفایی و رشد می داد چه بوده اند؟ رهبران موفق چگونه می توانند در موقعیت های دشوار رشد کنند؟

۱- تعهد

مادی در این باره می گوید: «اگر تعهد داشته باشید فرقی نمی کند اوضاع چقدر بد شود، باز هم پای تعهد خود می مانید و به جای آنکه عقب نشینی کنید تا جایی که در توان دارید به تلاش ادامه می دهید». خیلی ها اعتقاد دارند تعهد، فرزند آگاهی فرد از مأموریت خود است. وقتی به هدف خود دسترسی داشته باشید و بتوانید آن را مهندسی معکوس کنید، هیچ مانعی وجود نخواهد داشت که بتواند اشتیاق شما را از بین ببرد.

اینکه بتوانید هدف خود را تعریف کنید و این هدف تعیین شده را به اطلاع تیم خود نیز برسانید، از آن هم بهتر است. وقتی تک تک اعضای تیم شما از مأموریتتان اطلاع داشته باشند تعهد آنها به تحقق یافتن آن مأموریت نیز بیشتر خواهد بود.

۲- کنترل

مادی اظهار داشته است «اگر سعی در به دست گرفتن کنترل داشته باشید و اوضاع را تحت کنترل خود بدانید به جای اتخاذ موضعی منفعلانه، سعی می کنید بر نتیجه اثرگذار باشید». اما چگونه باید کنترل اوضاع را در دست گرفت؟ بهترین راهی که برای این کار وجود دارد این است که ابتکار عمل را در دست بگیرید.

به جای آنکه مصرف کننده ی ایده باشید، فکر و محتوا تولید کنید و رهبری صنعت خود را بر عهده بگیرید. اگر در حاشیه و مصرف کننده ی محتوا باشید دنباله رو دیگران خواهید بود. اما اگر محتوا تولید کنید، هم یاد می گیرید، هم ارتباط برقرار می کنید و هم کنترل را در دست می گیرید.

بنابراین اگر از شغلتان کنار گذاشته شده اید، روی قدم های بعدی که بر می دارید کنترل کامل خواهید داشت. تجربه نشان داده است جستجوی فعالانه به دنبال شغل، نسبت به جستجوی منفعلانه، نتیجه ی به مراتب اثربخش تری به همراه خواهد داشت.

۳- استقبال از چالش

اگر این را درک می کنید که زندگی کردن یعنی تجربه ی تغییر، تغییر را به چشم چالش خواهید دید. تبدیل کردن تغییر به بخشی از فرهنگ و تار و پود خود به عنوان یک سازمان، بدون شک مفید واقع خواهد شد. وقتی تغییر عادی تلقی شود، کارمندان شما دیگر آن را به چشم تهدید نمی بینند.

به این ترتیب تیم ها به دنبال راه حل های نوآورانه خواهند گشت. وقتی هم شما و هم تیم تان انتظار تغییر را داشته باشید، قرار گرفتن در معرض آن استرسی برایتان درست نخواهد کرد. به این شکل تغییر برایتان عادی خواهد بود و تیم شما به جای آنکه روحیه اش را در برابر تغییر ببازد، خود را از قبل برای آن آماده خواهد کرد.

این سه ویژگی ساده در کنار هم، به شما و تیم تان کمک خواهند کرد دشواری ها را پشت سر بگذارید و در موقعیت های سخت رشد کنید.

مطالب مرتبط

سه مهارت نرم که شانس شما برای استخدام را افزایش می‌دهد

در دهه های قبل برای پیدا کردن شغل کافی بود در زمینه مورد نظر کارفرما مهارت داشته باشید اما این روزها اوضاع فرق کرده. حالا بسیاری از کارفرماها علاوه بر توانایی های تخصصی نظیر حسابداری و برنامه نویسی به دنبال ویژگی های دیگری در متقاضیان می گردند که «مهارت نرم» نامیده می شود. این مهارت... ادامه مطلب

راز موفقیت در مصاحبه کاری: مانند کارفرما فکر کنید

اگر برای یک فرصت شغلی اقدام می‌کنید یا حتی اگر زمان مصاحبه کاری خود را نیز تعیین کرده‌اید، چه کاری از دستتان برمی‌آید تا قرارداد را همان‌جا امضا کنید و با سری بلند از اتاق جلسه خارج شوید؟ در این مقاله سعی شده تا با ذکر چند نکته کلیدی، احتمال تصدی شغل جدیدتان را افزایش... ادامه مطلب

ارتباطات؛ مهمترین رکن موفقیت در کسب و کار

بسیاری از کسب و کار‌ها فکر می‌کنند با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند، در حالی که نمی‌دانند تنها یک مشکل وجود دارد که مانع پیشرفت کارها می‌شود: ارتباطات. نکته اینجاست که رفع این مشکل، آنقدرها هم سخت نیست. اما بگذارید این مشکل را اول بشناسیم تا بتوانیم راه‌حلی برای حل آن ارائه دهیم.... ادامه مطلب

بهترین روش برای ارزیابی عملکرد شغلی کارکنان چیست؟

ارزیابی کارکنان در سازمان ها عمدتا بر اساس معیارهای تعیین شده توسط منابع انسانی صورت می گیرد اما در مواردی از این دست دیدگاه مدیران هم نقش دارند. این دیدگاه ها عمدتا بر اساس مقایسه کارکنان با هم یا میزان پیشرفت آنها نسبت به گذشته صورت می گیرد اما هرکدام از این روش ها مزایا و... ادامه مطلب

آیا افراد باهوش حتما پولدار می‌شوند؟

در حالی است که از نظر بسیاری هوش بالا در رقم زدن آینده ای درخشان بیشترین تاثیر را دارد، مطالعات نشان داده تاثیر شخصیت روی موفقیت افراد بیش از سطح بهره هوشی یا IQ است.هرچند بسیاری تصور می کنند فرزندشان به خاطر بهره هوشی بالا حتما آینده ای درخشان خواهد داشت اما بر اساس مطالعات «جیمز ژوزف هکمن»،... ادامه مطلب

راهکار ساده برای بهبود فرهنگ شرکت: احساس ارزشمند بودن را در کارمندان تقویت کنید

متعهد کردن کارمندان، یکی از عوامل مهم در موفقیت شرکت هاست. کارمندان متعهد، بیشتر کار کرده و حلال مشکلات هستند و احتمال وفادار ماندن طولانی مدت آنها بالا می رود. اما چطور می توان کارمندان را به شرکت متعهد کرد؟تحقیق جدیدی که در ژورنال Journal of Positive Psychology منتشر شده، نشان می دهد «حس ارزشمند... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟