ویدئوی زمان گریزی که مرز زمین و آسمان در نقاط مختلف جهان را به تصویر می کشد [تماشا کنید]

آسمان یکی از زیباترین پدیده های دنیاست که همیشه و در تمامی اعصار انسان را مجذوب خود نموده. همان طور که از پیشینه زندگی بشر معلوم است، مردم با نگاه به فلک به دنبال راز هستی بوده و به واسطه ی آن علوم بسیاری را نیز کشف نموده اند.

در این دوره از زمان هم که تکنولوژی حرف اول را در زندگی بیان می نماید، لذت تماشای آسمان را می توان در میان ویدئوهای زمان گریز (time-lapse) تجربه نمود که در زمانی کوتاه، پروسه ای طولانی و چندین روزه را به تصویر می کشند.

در همین راستا فیلم سازی به نام «کریس پیکارد» یک ویدئوی 3 دقیقه ای ساخته که در طول 5 سال و از هزاران موقعیت جغرافیائی گوناگون در جهان فیلم برداری شده است. در سرتاسر این ویدئو، آسمان و ابرها نقطه مرکزی تصویر هستند و به همین لحاظ، نام این اثر نیز «Skylight» انتخاب گشته.

در این فیلم می توانید چشم اندازهای فوق العاده زیبا از شهرهایی همانند لس آنجلس و شیکاگو و منظره های طبیعی همچون کویر Mojave، آبشارهای یوسمتی یا ساحل Big Sur را مشاهده نمائید.

«پیکارد» در توضیح این ویدئوی خود نوشته: «فارغ از سبک زندگیِ هر یک از ما و اینکه کجا ساکن هستیم، آسمان همیشه و در همه حال در بالای سر همه ی ما قرار دارد و خودنمائی می نماید.»

ویدئوی زمان-گریز Skylight شامل 36 ساعت فیلم از 42 منطقه ی جهان با کیفیت 4K است که به صورت فشرده در سه دقیقه استریم می شود. توصیه می کنیم حتما این ویدئو را در ادامه تماشا کنید.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟