آپدیت بعدی پلی استیشن 4، امکان استریم بازی ها روی پی سی و مک را فراهم می کند

آپدیت بعدی پلی استیشن 4، امکان استریم بازی ها روی پی سی و مک را فراهم می کند

کمپانی سونی به تازگی اعلام کرده که روز آینده، کنسول های پلی استیشن ۴ به ورژن بتای فرمور ۳.۵۰ بروزرسانی می شوند که قابلیت های جدیدی برای دارندگان این کنسول نسل هشتمی به همراه می آورد. طبق معمول، ورژن بتای آپدیت جدید، در اختیار همه کاربران قرار نمی گیرد و فعلا افرادی که در برنامه آزمایشی سونی مشارکت داشته باشند، به آن دست خواهند یافت.

آپدیت جدید پلی استیشن ۴، پیش از هر چیز، قابلیت های اجتماعی کنسول را بهبود می بخشد. از این پس، می توان به محض آنلاین شدن دوستان، ناتیفیکشنی دریافت کرد و از این موضوع مطلع شد. علاوه بر این، کاربر می تواند در صورت نیاز، وضعیف خود را به آفلاین تغییر دهد تا فعالیت هایش از چشم سایر دوستان مخفی بماند.

اما شاید مهم ترین قابلیت آپدیت بعدی، امکان Remote Play باشد که قابلیت استریم بازی ها روی پی سی و مک را فراهم می سازد. Remote Play که پیشتر تجربه ای موفقیت آمیز روی کنسول دستی پلی استیشن ویتا به همراه داشت، حالا از پی سی و مک نیز پشتیبانی می کند و می توان به کمک کنترلر Dualshock 4، بازی ها را روی نمایشگر پی سی به انجام رساند.

البته باید خاطر نشان کرد که به گفته سونی، این قابلیت هنوز در دسترس قرار نگرفته اما «بزودی» کاربران قادر به بهره گیری از آن خواهند بود. افزوده شدن امکان استریم بازی ها روی پی سی، به سونی در رقابت با مایکروسافت و کنسول اکس باکس وان آن ها کمک می کند. کمپانی مایکروسافت، چندی پیش قابلیتی مشابه را به کنسول نسل هشتمی خود اضافه کرد؛ هرچند که برخلاف Remote Play، امکان استریم بازی های اکس باکس روی مک فراهم نیست.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato