همه چیز درباره آیفون 13
تلاش مستمر اپل برای باریک تر کردن آیفون 7 ادامه دارد

تلاش مستمر اپل برای باریک تر کردن آیفون 7 ادامه دارد

امروز یک منبع چینی به نام «Macotakara» گزارشی تازه از اطلاعات مرتبط با آیفون ۷ منتشر نموده و خبر داده که این تلفن هوشمند از آیفون ۶s یک میلیمتر باریک تر خواهد بود.

در این گزارش ذکر شده که فُرم کلی دستگاه و زبان طراحی، تغییر خاصی با آیفون ۶ و ۶s نخواهد داشت و در این میان برخی بهبود ها برای آن در نظر گرفته شده. موبایل بعدی اپل قرار است همان قاب فلزی را داشته باشد و حتی طول و عرض آن نیز تغییری به خود نخواهد دید. نکته منفی اینکه طراحی موبایل یاد شده به گونه ای صورت نپذیرفته که در برابر مایعات مقاومت داشته باشد.

باید اشاره داشت که اکنون آیفون ۶s از ضخامتی معادل ۷.۱ میلیمتر برخوردار است و اگر بخواهیم به این گزارش اعتماد داشته باشیم، باید گفت با موبایلی بسیار باریک و ۶.۱ میلیمتری رو به رو خواهیم شد. حال نکته اینکه اکنون آیپادهای اپل ضخامتی ۶.۱ میلیمتری دارند.

اسپیکر Stereo بالاخره به آیفون می آید

منبع مورد اشاره همچنین یادآور می شود که اپل در آیفون هفت برآمدگی دوربین را به طور کامل حذف نموده و ماژول دوربین با سطح پشتی دستگاه کاملا هم سطح خواهد بود. همچنین گفته شده که برای دستیابی به ضخامتی ۶.۱ اینچی، اپل پورت ۳.۵ میلیمتری صدا را حذف کرده که البته این موضوع مدت ها پیش گزارش شده بود.

نکته بعدی مربوط می شود به اسپیکر آیفون ۷ و خبر می رسد که اهالی کوپرتینو تصمیم دارند از نمونه های استریو در محصول بعدی شان بهره گیرند. تا کنون در همه آیفون ها از یک عدد اسپیکر Mono استفاده شده و این نیز مطلب دیگریست که قرار است دست خوش تغییر گردد. شاید بالاخره بتوانیم با آیفون هایی رو به رو شویم که از کیفیت اسپیکر مطلوبی برخوردار باشند.

اما در نهایت باز هم می رسیم به تلاش اپل برای باریک کردن آیفون. اینطور که منبع چینی می گوید، اپل تصمیم دارد در آیفون ۷ از پورت لایتنینگ (Lightning) کوچک تری استفاده کند. البته، شایان ذکر است که قرار نیست دوباره کابل ها تغییر پیدا کنند بلکه خبر می رسد اپل تنها پورت ورودی Lightning در بدنه خود آیفون را کمی کوچک تر و نازکتر طراحی کرده است.

همانگونه که مطلع هستید،‌ آیفون ۷ اپل در سال جاری میلادی و به احتمال زیاد در میانه ماه سپتامبر رونمایی خواهد شد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato