جریمه یک میلیون یورویی دولت فرانسه برای اپل و گوگل در ازای هر موبایل رمزگشایی نشده

جریمه یک میلیون یورویی دولت فرانسه برای اپل و گوگل در ازای هر موبایل رمزگشایی نشده

جریمه یک میلیون یورویی دولت فرانسه برای اپل و گوگل در ازای هر موبایل رمزگشایی نشده

اکنون اپل در کشور خود، در برابر FBI قرار گرفته و دولت آمریکا از این شرکت درخواست ایجاد نسخه ای از سیستم عامل iOS را دارد تا بتواند توسط آن، به رمز عبور آیفون ها دست پیدا کند.

حال ولی خبر می رسد که فرانسه هم آماده می شود تا موقعیتی مشابه را در کشور خود برای اپل ایجاد کند. دولت فرانسه می خواهد جریمه ای یک میلیون یورویی را به ازای هر عدد آیفون که از سوی اپل رمزگشایی نمی شود را برای همین شرکت وضع کند.

سال پیش هشت تلفن هوشمند و متعلق به تروریست ها وجود داشت که دولت فرانسه از رمزگشایی آنها ناتوان مانده بود. همین موضوع باعث شد تا رابطه دولت فرانسه با اپل و سامسونگ رو به سیاهی رود. البته باید خاطر نشان کرد که جریمه یک میلیون یورویی، در صورت عدم همکاری به گوگل نیز تعلق خواهد گرفت هر چند که این موضوع هنوز قطعی نشده است.

اکنون در رویارویی FBI با اپل، تنها راه برای شرکت ساکن کورتینو این است که نسخه ای اختصاصی از iOS (که اکنون به آن GovtOS گفته می شود) توسعه داده شود که قابلیت های امنیتی در آن تضعیف شده باشند.

Yann Galut، یکی از سیاستمداران فرانسوی در خصوص تصمیم دولت درباره رمزگشایی از تلفن های هوشمند و جریمه شرکت هایی نظیر گوگل و اپل می گوید:

«در پرونده های قضایی و بازجویی های خود، هنگامی که به موبایلی رمزگذاری شده می رسیم، به مشکل خورده و متوقف می شویم. تنها پول است که می تواند نظر غول های کامپیوتری نظیر اپل و گوگل را تغییر دهد. آنها پشت پرده ی القابی نظیر "حفاظت از داده های کاربران" پنهان شوند اما زمانی که بحث مصارف تجاری به میان می آید، خوب بلد هستند از داده هایی که از کاربران خود جمع آوری کرده اند، بهره جویند.»

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل