کانسپت جدید پینین فارینا H2 Speed هیدروژنی در نمایشگاه خودرو ژنو

کانسپت جدید پینین فارینا H2 Speed هیدروژنی در نمایشگاه خودرو ژنو

استادیو طراحی معظم پینین فارینا که به دلیل طراحی بسیاری از فراری ها و خودروهای مشهور تاریخ شهره جهانی دارد در نمایشگاه ژنوشو با یک کانسپت هیدروژنی نگاه خود به آینده را ترسیم کرده است.

PIN-7

در واقع می توان این کانسپت را اولین خودرو با قابلیت های مسابقه ای که از هیدروژن قدرت می گیرد معرفی کرد. این خودرو به صورت نیمی مسابقه ای و سوپرکار درون شهری طراحی شده است.

pin-2

در این خودرو از دو موتور الکتریکی بهره برده شده است که برق مورد نیاز خود را از سیستم سلول سوختی دریافت می کنند. شرکت پینین فارینا اطلاعات گسترده ای را در باره این کانسپت منتشر نکرده است و به غیر از این که از سیستم بازیابی انرژی جنبشی ترمزها همانند باقی خودروهای هیدروژنی بهره می برد اطلاعات دیگری از آن در دست نیست.

pin-3

این خودرو با استفاده از تکنولوژی شرکت Green GT ساخته شده است که از سال ۲۰۰۸ میلادی قصد ساخت خودروهایی با قوای محرکه متفاوت دارد.

PIN-8

این شرکت با ساخت یک نمونه هیدروژنی با قدرت ۵۴۰ اسب بخار  قرار بود در مسابقات ۲۴ ساعته لمانز شرکت کند که پیش از مسابقه اصلی از حضور در مسابقه کنار کشید.

PIN-4

اساس کار تکنولوژی سلول سوختی به زبان ساده، اینگونه است که هیدروژن موجود در باک خودرو که با فرایند پیچیده و سختی ذخیره سازی شده است. با اکسیژن موجود درهوا ترکیب شده و حاصل این ترکیب تولید آب و الکتریسیته خواهد بود.

PIN-5

در واقع فرمول تولید برق با سلول سوختی درست برعکس روش الکترولیز آب است که در دوران مدرسه انجام می دادیم اما مشکل اینجاست که هیدروژن به شکل ازاد در طبیعت وجود ندارد.

PIN-6

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato