همه چیز درباره آیفون 13
اینستاگرام امکان لینک کردن پروفایل کاربران به تلگرام و اسنپ چت را مسدود کرد

اینستاگرام امکان لینک کردن پروفایل کاربران به تلگرام و اسنپ چت را مسدود کرد

اگر یک اکانت در اپلیکیشن اینستاگرام داشته باشید، قطعا بخش «وب سایت» را در بیوگرافی سایر کاربران مشاهده کرده اید. این بخش از شبکه اجتماعی مورد بحث، تنها جاییست که می توان در آن از دیپ لینک استفاده کرد و معمولا اشخاص مشهور هم از آن برای اطلاع رسانی راه های ارتباطی دیگرشان به طرفداران استفاده می کنند.

به گزارش وب سایت TechCrunch، این بخش از اینستاگرام کماکان به کار خود ادامه می دهد اما دیگر از لینک های مربوط به دو اپلیکیشن تلگرام و اسنپ چت پشتیبانی به عمل نمی آورد. یکی از سخنگویان اینستاگرام نیز این خبر را تایید کرده و دلیل حدف این قابلیت را، استفاده نادرست کاربران از پلتفرم آن ها دانسته است.

این سخنگو وب سایت های دیگری که از این پس پشتیبانی نمی شوند را مشخص نکرده اما با یک بررسی ساده مشخص می شود که اینستاگرام همچنان از لینک های توییتر،  لینکدین و البته فیسبوک پشتیبانی می کند. در صورت تلاش برای افزودن لینک های تلگرام و اسنپ چت، پیغام زیر را دریافت خواهید کرد:

telegram

پاول دوروف، موسس تلگرام نیز اخیرا در توییتر، خشم خود را نسبت به فیسبوک، کمپانی مادر اینستاگرام، ابراز کرده است. در واقع این اولین باری نیست که یکی از سرویس های متعلق به فیسبوک، لینک های تلگرام را مسدود می کند. در سال ۲۰۱۵ نیز، اپلیکیشن واتس اپ قابلیت افزودن دیپ لینک به سرویس پیام رسان رقیب خود را حذف کرد.

دوروف معتقد است که فیسبوک یا سرویس وی را به دلیل رشد روزافرونی که تجربه می کند مورد هدف قرار داده و یا به دلیل پشتیبانی از قابلیت کانال ها و چت روم های عمومی که تلگرام را به یک شبکه اجتماعی تبدیل می کند. در همین حال، مدیران اسنپ چت هم ظاهرا تمایلی به صحبت در این باره ندارند و فعلا واکنشی نشان نداده اند.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato