برخلاف گفته های سامسونگ در S7 امکان نصب نرم افزارها روی حافظه جانبی وجود دارد

برخلاف گفته های سامسونگ در S7 امکان نصب نرم افزارها روی حافظه جانبی وجود دارد

یکی از بهترین قابلیت های گلکسی S7 نسبت به نسل قبل خود، بازگشت امکان استفاده از حافظه جانبی microSD بود. البته خبری دیگر این شیرینی را تا حدودی به کام هواداران تلخ کرد، چرا که سامسونگ اعلام داشت در پرچمداران جدید خبری از قابلیت Adoptable Storage مارشملو که باعث می شود سیستم عامل با کارت حافظه همانند فضای ذخیره سازی داخلی موبایل برخورد کند، نیست.

به عبارت دیگر، در کهکشانی های جدید نمی توان اپلیکیشن ها را روی کارت حافظه ذخیره کرد. یکی از مدیران ارشد سامسونگ در خلال کنگره جهانی موبایل دلیل این تصمیم را جلوگیری از سردرگمی کاربران اعلام داشت.

اما اوایل این هفته اتفاقی افتاد که بسیاری را شوکه کرد. نویسنده وبسایت droid-life.com در حین کار با این اسمارت فون جدید متوجه شد که علی رغم گفته های قبلی، هنوز هم مثل گذشته امکان نصب یا انتقال بسیاری اپلیکیشن ها روی حافظه microSD وجود دارد.

Screenshot-2016-03-02-at-18.51.511-1200x707

این مسئله درست برعکس آن چیزی بود که سامسونگ در زمان رونمایی از گلکسی S7 و S7 اج گفته بود.

همان طور که droid-life.com نشان داده، وقتی شما در حین روشن بودن دستگاه کارت حافظه را خارج کنید، آیکون اپلیکیشن های نصب شده روی آن به رنگ خاکستری درآمده و برچسب SD روی آنها قرار می گیرد تا نشان دهد تنها در صورت وجود حافظه microSD قابل اجرا خواهند بود.

Screenshot-2016-03-02-at-18.52.31-1200x719

البته یک مشکل همچنان پابرجاست، این مشکل مربوط به دیتای برخی برنامه ها می شود که حجم آنها به مرور زمان و با افزایش استفاده از این نرم افزارها زیاد شده، ولی قابلیت انتقال آنها به حافظه ای جانبی وجود ندارد. باید دید آیا سامسونگ با بروزرسانی های بعدی راه حلی برای این مسئله نیز ارائه می دهد یا نه.

گذشته از همه اینها، یک سوال در این میان بی پاسخ می ماند، چرا مدیران سامسونگ در زمان معرفی گلکسی S7 و S7 اج حرفی از وجود قابلیت نصب نرم افزارها در حافظه جانبی به میان نیاوردند و حتی خبر از عدم امکان آن دادند؟ آیا می توان این مسئله را به کمک به افزایش فروش نسخه های ۶۴ یا ۱۲۸ گیگابایتی این اسمارت فون ها نسبت داد؟

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato