کره ای ها در صدر؛ فاصله سامسونگ با سایر تولیدکنندگان حافظه فلش NAND بیشتر شد

کره ای ها در صدر؛ فاصله سامسونگ با سایر تولیدکنندگان حافظه فلش NAND بیشتر شد

کره ای ها در صدر؛ فاصله سامسونگ با سایر تولیدکنندگان حافظه فلش NAND بیشتر شد

موسسه تحقیقاتی DRAMeXchange آمار تازه ای ارائه داده که حکایت از سلطه سامسونگ بر فروش حافظه های فلش NAND دارد و گفته می شود که شرکت کره ای توانسته فاصله خود را با رقبا افزایش دهد.

بر اساس تحقیقات موسسه یاد شده، سامسونگ در سه ماهه نهایی سال ۲۰۱۵ موفق شده ۳۳.۸ درصد از بازار این چیپ ها را در اختیار داشته باشد.

سامسونگ در مقام نخست ایستاده در حالی که شرکت توشیبا، با ۱۸.۶ درصد در رتبه دوم است. سپس، نوبت به SanDisk می رسد تا با ۱۵.۸ درصد در مقام سوم جای گیرد. این در حالیست که شرکت Micron Technology، که به تازگی همکاری تنگاتنگی با کمپانی اینتل در خصوص توسعه گونه تازه ای از حافظه های NAND داشته، با ۱۳.۹ درصد در رتبه چهارم قرار گرفته. شرکت SK Hynix با سهم ۱۰.۱ درصد و اینتل با سهمی ۸ درصدی، در رتبه های پنجم و ششم بزرگترین تولید کنندگان حافظه های NAND قرار گرفته اند.

نکته جالب اینجاست که فناوری NAND از سوی توشیبا در سال ۱۹۸۹ معرفی شد و حالا، سهم همین شرکت از فروش چنین حافظه هایی، به نصف سهم سامسونگ رسیده است. در سه ماهه سوم سال گذشته میلادی نیز سامسونگ با داشتن ۳۱.۵ درصد در مقام نخست ایستاده بود در حالی که توشیبا سازنده ۲۰.۵ درصد از حافظه های NAND بود.

موسسه آماری و تحقیقاتی DRAMeXchange در همین رابطه می گوید:‌ «فروش کلی حافظه های NAND در این دوره با ۲.۳ کاهش در قیاس با سال پیش همراه بوده که علت همین موضوع، کاهش فروش تلفن های هوشمند است. در این میان سامسونگ یکی از تنها شرکت هایی بوده که توانسته به رشد فروش دست پیدا کند. سایر بازیگران این بازار، در حال حاضر با فشارهایی رو به رو شده و از حجم تولیدات خود کاسته اند.»

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل