اعلان ها در اندروید N از نو طراحی شده اند

اعلان ها در اندروید N از نو طراحی شده اند

در ادامه ویژگی های جدید اندروید N، به یکی دیگر از تغییرات اساسی این سیستم عامل نسبت به نسخه های قبلی آن می رسیم، یعنی اعلان ها و نحوه پاسخگویی و مدیریت شان.

گوگل در نسخه جدید از سیستم عامل موبایل خود توجه ویژه ای را به اعلان ها مبذول داشته و گزینه های زیادی برای مشاهده و پاسخ دادن به آنها در نظر گرفته است. برای شروع باید گفت که پنل اصلی «منوی اعلانات» یا همان «Notification Center» کاملاً متحول شده است.

به جای کارت هایی که با فضای خالی از هم جدا می شدند، حالا تمام اعلان ها در یک صفحه به نمایش در می آیند و هر کدام از آنها با یک خط خاکستری ساده از یکدیگر متمایز می شوند. باید گفت که «مرکز اعلانات» اندروید اکنون بسیار ساده تر و سرراست تر شده. به خصوص که گوگل در اندروید N یک API کاملاً جدید برای ارسال اطلاع رسانی ها از طرف نرم افزارها تدارک دیده است.

bundles-1

اما این به چه معناست؟ در نسخه های قبلی در صورتی که شما تعداد زیادی ایمیل دریافت کنید، سیستم عامل همه آنها را در یک کارت به نمایش در می آورد تا فضای کمتری اشغال شود. در این شرایط تنها دو گزینه پیش رو دارید. یا همه آنها را با اشاره انگشت کنار بزنید، یا با تپ کردن روی آن کارت وارد اپ ایمیل خود شوید. این مسئله گاهی چندان خوشایند نیست.

اما با API جدید می توانید در صورت لزوم این مجموعه اعلان ها را باز کنید و در همان مرکز اعلانات تک تک ایمیل های خود را مطالعه و حتی پاسخ دهید. برای این کار کافیست که با دو انگشت روی اعلان مورد نظر بکشید تا متن ایمیل به همراه دکمه پاسخ یا آرشیو کردن در زیر آن نمایان شود. همین کار در خصوص پیام های رسیده از اپلیکیشن های Hangouts یا Google Messenger هم قابل انجام است.

Android-N-notifications-AA-1-1200x800

در نظر بگیرید که در اندروید N این ویژگی جذاب در اختیار تمام اپلیکیشن ها قرار دارد. بدین سان دیگر لازم نیست برای مشاهده متن کامل پیام های دریافتی یا پاسخگویی به آنها اپ مورد نظر را باز کنید.

بسیار ساده تر و سریع تر، اینطور نیست؟

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato