نمایش پیام های اضطراری در صفحه قفل اندروید N

نمایش پیام های اضطراری در صفحه قفل اندروید N

از بهبود عملکرد چند وظیفه گی و حالت بدون مزاحمت جدید به عنوان اصلی ترین ویژگی های تازه نسخه بعدی اندروید (N) نام برده می شود. اما در کنار اینها بهبودها و قابلیت های کوچک زیادی با این بروزرسانی در دسترس قرار می گیرند که در منابع مختلف چندان مورد توجه قرار نگرفته اند.

البته این موارد قرار نیست تجربه کاربری شما را به طور کامل متحول سازند، اما می توانند برخی کارها را برایتان ساده تر کنند. یکی از این ویژگی های کوچک امکان نمایش پیام های ضروری در صفحه قفل ابزار اندرویدی شماست.

فرض کنید که شما دچار حادثه ای شده اید و کارتان به آمبولانس و بیمارستان کشیده. در این حالت به احتمال زیاد قادر به تکلم نیستید، بنابراین می توانید وظیفه دادن اطلاعات لازم به پزشکان و تیم درمانی را به موبایل خود بسپارید، بدون آن که لازم باشد قفل آن را بگشایید و اطلاعات شخصی خود را در معرض خطر قرار دهید.

این اطلاعات اضطراری می تواند شامل نام، آدرس، شماره تماس، گروه خونی، حساسیت های دارویی و مواردی از این دست باشد.

این ویژگی جدید در اندروید N و در بخش تنظیمات “Users” با عنوان “Emergency Info” در دسترس است. از طریق این بخش می توانید آن دسته از اطلاعاتی که از نظر شما در موارد اضطراری به کار خواهند آمد را وارد کنید. بعد از این خواهید دید که در صفحه قفل تلفن هوشمند اندرویدی شما یک گزینه جدید با عنوان “Emergency Info” وجود خواهد داشت که هر کس می تواند با تپ کردن روی آن این اطلاعات را مشاهده کند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato