همه چیز درباره آیفون 13
اپل با ارائه همزمان آیفون SE و 5s، بازارهای جدیدی را نشانه خواهد گرفت

اپل با ارائه همزمان آیفون SE و 5s، بازارهای جدیدی را نشانه خواهد گرفت

تحلیلگران وال استریت معتقدند اپل تصمیم دارد آیفون ۴ اینچی جدید را با قیمتی حدود ۴۵۰ دلار عرضه کند، بنابراین این محصول جای آیفون قدیمی تر ۵s خواهد گرفت. اما اگر اپل بخواهد این پرچمدار سابق خود را همچنان در سبد محصولاتش نگه دارد، می بایست آن را با قیمتی پایین تر عرضه کند، این یعنی ورود بیش از پیش اپل به محدوده پایین بازار.

از دیدگاه Gene Munster از موسسه Piper Jaffray اپل می تواند موجودی باقی مانده آیفون ۵s در انبارهایش را با قیمتی در حدود ۲۵۰ تا ۳۵۰ دلار به فروش برساند. چنین قیمت گذاری می تواند سهم اپل را در بازارهای رو به رشدی چون هندوستان، روسیه و برزیل افزایش دهد.

Rod Hall از J.P. Morgan هم دیدگاه مشابهی دارد. او معتقد است اپل می تواند کف قیمت آیفون هایش را با شروع عرضه آیفون SE پایین تر بیاورد.

امید به کاهش قیمت اسمارت فون های اپل برای افزایش فروش در بازارهای نوپا، خواسته تازه ای نیست، به خصوص از طرف سرمایه گذاران وال استریت. اما چنین حرکتی چندان هم بی سابقه نبوده.

اپل در گذشته هم اقدام مشابهی انجام داده بود، آن زمان که تصمیم گرفت بعد از پایان تولید و فروش جهانی آیفون ۴s، باقی موجودی انبارهایش را در برخی کشورها به فروش برساند. اما هنوز هم بعید است اهالی کوپرتینو بخواهند آیفونی با قیمت بسیار پایین را در بازارهایی چون آمریکا عرضه کنند.

برای فراهم کردن زمینه فروش مناسب آیفون SE جدید، اپل بالاخره ماه پیش فروش یفون ۴s و ۵c را در کشور هند متوقف ساخت. آیفون ۴s با قیمت ۱۷۵ دلاری خود یکی از پرفروش ترین اسمارت فون ها در بازار این کشور بود. با نصف شدن قیمت آیفون ۵s در دسامبر سال قبل، در حال حاضر این موبایل ۳۷۲ دلاری ارزان ترین تلفن هوشمند اپل در هند به شمار می آید.

رویداد معرفی محصول اپل در تاریخ ۲ فروردین ۹۵ برگزار می شود. جایی که انتظار می رود تیم کوک از آیفون ۴ اینچی جدید رونمایی کند. این مراسم را می توان به نوعی پرکننده فاصله میان معرفی های سالانه آیفون های پرچمدار این شرکت در ماه سپتامبر دانست.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato