سونی به دعوت مایکروسافت برای ایجاد «شبکه چندگانه بازی» پاسخ می دهد

سونی به دعوت مایکروسافت برای ایجاد «شبکه چندگانه بازی» پاسخ می دهد

چند روز پیش مایکروسافت اعلام کرد که برنامه هایی برای ایجاد «شبکه چندگانه بازی» و فراهم آوردن امکان رقابت میان کاربران سه پلتفرم پلی استیشن ۴، اکس باکس وان و پی سی دارد. کمپانی غول ردموندی، در نظر دارد که با قراردادن پلتفرم خود در اختیار توسعه دهندگان، از قابلیت کراس-نتوورک یا «بازی میان شبکه ای» پشتیبانی کند و در همین راستا، از سونی دعوت کرده بود تا از این برنامه پشتیبانی کند.

حالا کمپانی سونی به دعوت مایکروسافت پاسخ داده و اشاره کرده که چنین ایده ای، ارزش بررسی کردن را دارد. برخی از عناوین کنسول های پلی استیشن، چند سالی می شود که از قابلیت کراس پلتفرم با پی سی پشتیبانی می کنند و این ویژگی برای نخستین بار در بازی Final Fantasy 11 و بین دو پلتفرم پی سی و پلی استیشن ۲ مورد استفاده قرار گرفت.

سونی در بیانیه اخیر خود که برای وب سایت GameSpot فرستاده، روی پشتیبانی پلی استیشن از کراس پلتفرم تاکید کرده و گفته که از برقراری ارتباط با ناشران و توسعه دهندگان و نیز صحبت درباره ایجاد چنین دستاوردی خوشحال خواهد شد.

سونی در بیانیه خود اشاره نکرده که آیا به صورت مستقیم با مایکروسافت همکاری خواهد کرد تا امکان کراس پلی میان اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ فراهم شود یا خیر. اما کمپانی ژاپنی می خواهد ضمن صحبت با توسعه دهندگان، از میزان علاقه مندی آن ها به کراس پلتفرم باخبر شود.

بنابراین، بعید است که در آینده نزدیک، بیانیه دیگری از سونی در این باره بشنویم و احتمالا ژاپنی ها می خواهند احتمالات را بررسی کنند. اما در نهایت، اگر سونی چراغ سبز خود را به این پروژه نشان دهد، رویای دیرینه کنسول گیمرها برای رقابت با کاربران کنسول دیگر محقق می شود.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato