گلکسی اس 7 بهره مند از چیپست اگزینوس سریع تر از مدل مجهز به اسنپدراگون 820 است [تماشا کنید]

گلکسی اس 7 بهره مند از چیپست اگزینوس سریع تر از مدل مجهز به اسنپدراگون 820 است [تماشا کنید]

هر زمان که محصولی با دو چیپست به بازار عرضه می گردد این سوال در ذهن بسیاری شکل می گیرد که کدامیک سرعت بیشتری دارند. همین امر در مورد تلفن های هوشمند گلکسی اس ۷ و مدل اج مطرح می شود که چند روزی بیشتر از عرضه آنها نمی گذرد.

در این دو محصول سامسونگ برخی از نسخه ها را به چیپست تازه کوالکام یعنی اگزینوس ۸۲۰ مجهز کرده و در برخی دیگر تصمیم گرفته که به اگزینوس هشت هسته ای ۸۸۹۰ متکی باشد.

البته اینکه دستگاه شما کدامیک از این دو را در خود داشته باشد، کاملا به منطقه ای بستگی دارد که در آن زندگی می کنید؛ در اغلب بخش های آمریکا این دو پرچمدار از اسنپدراگون ۸۲۰ بهره می برند و اگزینوس ۸۸۹۰ نیز در کانادا، اروپا و بازارهای بین المللی به کاربران عرضه شده.

این دو سیستم روی چیپ، به لحاظ طراحی اختلاف چندانی با هم ندارند اما سوال اینجاست که آیا عملکردشان هم شبیه به هم است؟ پاسخ به این سوال هم مثبت است و هم منفی. در حال حاضر برای روشن شدن چنین مساله ای از آنتوتو یا تست های بنچمارک و تست های «حقیقی» که با الهام از کاربری واقعی دستگاه در زندگی روزمره طراحی شده اند بهره گرفته می شود.

اگر خاطرتان باشد، هفته گذشته گزارشاتی منتشر شد که نشان می داد، اسنپدراگون ۸۲۰ از اگزینوس بهتر عمل می کند و توانسته امتیاز ۱۲۹۸۶۵ را به دست آورد. اما آیا این آزمایشات که در محیط لابراتوار انجام می شوند مشخص می کنند که در عمل کدام چیپست سریع تر است؟

حالا که هر دوی این دستگاه ها به بازار عرضه شده، امکانی به وجود آمده تا این مساله مورد ارزیابی قرار گیرد و آنطور که در یکی از ویدئوهای منتشر شده در این باره آمده، گلکسی اس ۷ بهره مند از اگزینوس ۸۸۹۰ سریع تر از نوع دارنده اسنپدراگون ۸۲۰ است.

در این ویدئو مشاهده خواهید کرد که مدل همراه با اگزینوس ۸۸۹۰ اپلیکیشن ها را با سرعت بیشتری بوت کرده و می گشاید و ویدئوها را هم سریعتر رندر می کند. البته متغیرهای زیادی دراین اختلاف عملکردی دخیل هستند مثلا اینکه چون اگزینوس و موبایل های یاد شده هر دو محصول سامسونگ هستند بهتر توانسته عملکردشان را با هم سازگار نماید.

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato