استیو وزنیاک: اپل امروز دنباله روی راهی که در روزهای اول بنا نهادیم نیست

استیو وزنیاک: اپل امروز دنباله روی راهی که در روزهای اول بنا نهادیم نیست

یکی از بنیانگذاران اصلی اپل، یعنی «استیو وزنیاک»، امروز در یک جلسه پرسش و پاسخ سایت Reddit حضور یافته و احساس واقعی خودش را راجع به اپل واچ، محصولی که مستقیماً تحت نظارت تیم کوک توسعه یافته عنوان داشته است؛ اظهاراتی که به باور بسیاری حاوی پیام مثبت و خوشایندی نیستند.

وزنیاک در این رابطه گفته: «من اپل واچ را دوست دارم، ولی قدری نگران هستم. این محصول ما را به سمت بازار جواهرات هدایت کرده، جایی که افراد بر حسب اهمیت و ارزشی که برای خود قائل هستند اقدام به خریدی بین ۵۰۰ الی ۱۱۰۰ دلار می کنند.»

وی ادامه می دهد: «تنها تفاوت اصلی بین ساعتها با این حجم از اختلاف قیمت فقط در بند شان خلاصه می شود. اجازه بدهید اینطور بگویم که شما ۲۰ ساعت یکسان با بندهای مختلف برای انتخاب دارید که هزینه تهیه شان بین ۵۰۰ الی ۱۱۰۰ دلار است. کمپانی که من با جابز بنا نهادم چنین رویه ای نداشت؛ همان شرکتی که توانست دنیا را تغییر دهد. زمان در گذر است ولی شما باید مسیر و بازارهای صحیح را برگزینید.»

ناگفته نماند اپل واچ در سپتامبر ۲۰۱۴ معرفی گشته و عرضه اش اندکی بعد آغاز شده، ولی کمپانی سازنده ی آن تا به امروز حاضر نگشته رسماً بیان کند که چه تعداد از این دیوایس را به فروش رسانده.

وزنیاک در بخشی دیگر از پاسخ های خود به پرسش های موجود نیز به مسئله نزاع قانونی میان اپل و FBI پرداخته، او در این زمینه هم عنوان داشته: «اینگونه مسائل بسیار خطرناک و حساس هستند، اگر کدی نوشته شود که امکان نفوذ به دستگاه های اپل را مهیا سازد، به احتمال زیاد مهاجمان و خرابکاران راهی برای دسترسی به این کدها پیدا خواهند کرد.»

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato