آلفابت گزینه فروش بوستون دینامیکس را بررسی می کند

آلفابت گزینه فروش بوستون دینامیکس را بررسی می کند

خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی مدعی شده که هولدینگ بزرگ آلفابت قصد دارد شاخه رباتیک خود، یعنی بوستون دینامیکس را به فروش برساند. این خبرگزاری منبع خود را یک کارمند ناشناس گوگل اعلام کرده است.

بر اساس گفته های این شخص مدیران ارشد گوگل دیگر تمایل ندارند بر روی پروژه هایی سرمایه گذاری کنند که به این زودی ها به سود دهی نخواهند رسید.

مشکل کار از همان روز اول واگذاری این شرکت به گوگل در سال ۲۰۱۳ بروز کرد، جایی که پروژه ساخت ربات انسان نمای آنها از بدنه اصلی شرکت جدا و تحت مدیریت آزمایشگاه گوگل ایکس قرار گرفت، در حالی که باقی تیم بوستون دینامیکس خارج از گود باقی مانند.

علاوه بر اینها بارها گزارش هایی از بروز اختلافات میان این گروه و مهندسان رباتیک شاغل در گوگل در کالیفرنیا و توکیو به بیرون درز کرده است.

شرایط وقتی بدتر شد که گوگل تصمیم گرفت تحت سرپرستی هولدینگ بزرگ آلفابت قرار گیرد و مدیران تمام تلاش خود را به کار بستند تا تک تک زیرشاخه های خود را برای سرمایه گذاران جذاب نمایند. اما نارضایتی عمومی از اشغال فرصت های شغلی توسط ربات ها و ترس از رشد خطرناک هوش مصنوعی، در کنار این واقعیت که بوستون دینامیکس هیچ محصول قابل عرضه ای در بازار ندارد، دست به دست هم داند تا مدیران به این بخش به عنوان یک سربار نگاه کنند.

با این تفاصیل مشخص بود که زمان جداسازی این عنصر غیر سودده از بدنه آلفابت به زودی فرا خواهد رسید. جاناتان روزنبرگ به عنوان رئیس سابق هیئت مدیره گوگل و مشاور ارشد لری پیچ در یکی از جلسات داخلی شرکت در این باره می گوید: «یک استارت آپ به ابعاد مجموعه ما نمی تواند بیش از ۳۰ درصد از منابع خود را صرف پروژه ای کند که انجام آن ۱۰ سال به طور خواهد انجامید. برخی زمان ها هست که ما به ناچار باید برخی از هزینه های متحمل شده را در طی چند سال با درآمدهای به دست آمده پوشش دهیم.»

هنوز هیچ کس نمی داند که سرنوشت بوستون دینامیکس در آینده چه خواهد شد. از دیدگاه بلومبرگ واحد تحقیقات تویوتا و کمپانی آمازون می توانند از جمله مشتری های بلقوه این مجموعه رباتیک باشند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato