ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی و سرمایه گذاری سامسونگ
تکنولوژی

سامسونگ چهارمین سرمایه گذار بزرگ دنیا در حوزه استارت آپ های مرتبط با هوش مصنوعی

شاید بتوان گفت که بزرگترین جهش علمی و تکنولوژیکی بعدی در دنیای علم «هوش مصنوعی» خواهد بود. به همین دلیل است که اکثر کمپانی های بزرگ حوزه فناوری طی چند سال اخیر سرمایه عظیمی را صرف ...

محمد مافی‌ها
نوشته شده توسط محمد مافی‌ها | ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۰

شاید بتوان گفت که بزرگترین جهش علمی و تکنولوژیکی بعدی در دنیای علم «هوش مصنوعی» خواهد بود. به همین دلیل است که اکثر کمپانی های بزرگ حوزه فناوری طی چند سال اخیر سرمایه عظیمی را صرف تحقیق و توسعه در این باره کرده اند. آنها نمی خواهند وقتی چند سال آینده، این تکنولوژی وارد فاز تجاری و درآمدزایی شد، سهم کمی از آن را در اختیار داشته باشند.

البته در این میان اعتراضات و نگرانی هایی نیز وجود دارد. بحث از دست رفتن فرصت های شغلی بسیار و خطر «بیش از حد هوشمند شدن ربات ها» دو مقوله ای هستند که همواره پیرامون مبحث توسعه هوش مصنوعی وجود داشته و دارند. شاید احتمالش کم باشد که دنیا به وضعی که در فیلم های «ترمیناتور» یا «من، ربات» ترسیم شده دربیاید، اما حتی اریک اشمیت مدیر عامل آلفابت نیز معتقد است که در آینده ای نزدیک هوش مصنوعی عده ای را بیکار خواهد کرد.

به هر حال در شرایطی که بیشتر شرکت های بزرگ تکنولوژی آمریکا مثل گوگل، فیسبوک و آمازون هزینه های هنگفتی برای توسعه این فناوری خرج می کنند، در آن سوی آب ها نیز مجموعه عظیم سامسونگ سرمایه گذاری فراوانی را روی استارت آپ های مرتبط با هوش مصنوعی در سرتاسر دنیا انجام داده است.

بر اساس گزارش های رسیده از کره جنوبی، واحد سرمایه گذاری ریسک پذیر به عنوان یکی از زیرشاخه های متعدد برند سامسونگ، در حال حاضر هزینه های زیادی را در کمپانی های کوچک و بزرگ مرتبط با فناوری هوش مصنوعی انجام داده است تا هر طور که شده کره ای ها نیز سهمی در آینده این تکنولوژی داشته باشند.

در میان این استارت آپ های ریز و درشت می توان برند هایی چون Vicarious ،Idibon و Expect Labs و یا Mind Meld را نام برد.

با آن که رقم دقیق مجموع این هزینه ها مشخص نیست، اما بر اساس بررسی موسسه CB Insights سامسونگ در رده چهارمین سرمایه گذار بزرگ پروژه های مرتبط با هوش مصنوعی در دنیا قرار دارد. این برند کره ای نه تنها از استارت آپ ها حمایت می کند، بلکه در حال همکاری با برخی از دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی از جمله دانشگاه Deakin در استرالیا نیز هست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • reza
    reza | ۲۸ اسفند ۱۳۹۴

    واقعا احسنت داره

  • ممد
    ممد | ۲۸ اسفند ۱۳۹۴

    این چم تنگ های کره ای چقد دیگه حوصله و مخ دارن میرن سمت اینطور چیزای واقعا سامسونگ بزرگه شرکتی که برج خلیفه و برج های دو قلویه مالزی رو بسازه جدا از کارایه تکنولوژییش فکرشو کن چقد دیگه بزرگه لقب غول برازندشه

مطالب پیشنهادی