ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ال جی و تلاش برای گسترش و تنوع بخشیدن خانواده «دوستان» تلفن هوشمند G5

پرچمدار جدید ال جی، یعنی G5، دارای خانواده ای از ابزارهای جانبی ماژولار موسوم به «دوستان» (Friends) است که می توانند از طریق درگاهی ویژه در پایین این اسمارت فون به آن متصل شوند. برای ...

رضا مقدری
نوشته شده توسط رضا مقدری | ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۷:۱۵

پرچمدار جدید ال جی، یعنی G5، دارای خانواده ای از ابزارهای جانبی ماژولار موسوم به «دوستان» (Friends) است که می توانند از طریق درگاهی ویژه در پایین این اسمارت فون به آن متصل شوند.

برای افزایش گستره و تنوع این ابزارهای جانبی، شرکت کره ای قصد دارد طی هفته ی جاری در میهن خود کنفرانسی ویژه ی توسعه دهندگان برگزار نماید. «ET News» گزارش کرده، در ماه آوریل و اندکی پس از این کنفرانس نیز چندین رویداد مشابه در شهر سان فرانسیسکوی ایالات متحده برپا خواهند گشت.

همه ی همایش های یاد شده یک هدف واحد را دنبال می کنند؛ آن هم چیزی نیست جز تشویق شرکای تجاری و توسعه دهندگان شخص ثالث به خلق ابزارهای جانبی جذاب تری که منجر به قوی تر ساختن خانواده ی «دوستان» تلفن هوشمند G5 خواهند شد.

در مجموعه رویدادهای «LG Playground» یکی از شرکای تجاری اصلی ال جی یعنی Bang & Olufsen هم حضوری جدی دارد. این کمپانی تا کنون ماژول صوتی ویژه ای را برای پرچمدار تازه به میدان آمده ی شرکت کره ای توسعه داده و البته به تازگی نیز قرارداد همکاری مهمی را در زمینه ی تولید تلویزیون های OLED با ال جی به امضا رسانده است.

گفته می شود از ۱۸ آوریل سایتی اختصاصی با دامنه ی «lgfriends.com» راه اندازی خواهد شد تا افراد به سادگی بتوانند ماژول های مختلف را از طریق آن تهیه نمایند. مسئله ی حائز اهمیت دیگر هم اینکه، ال جی هنوز خودش را متعهد نکرده تا ابزارهای جانبی Friends را برای دستگاه های دیگری که در آینده راهی بازار خواهد ساخت هم قابل بهره گیری نماید. به این ترتیب مشخص نیست که می توان از گجت های مذکور برای G6 یا جانشین V10 استفاده برد یا خیر.

ضمناً می بایست خاطر نشان سازیم کیت های سخت افزاری و نرم افزاری مربوط به توسعه دهندگان هم در ماه آوریل ارائه خواهند شد و شرکت کره ای وعده داده رویدادهای متعددی را جهت آموزش و حمایت توسعه دهندگان برگزار نماید.

ET News می گوید، در کنفرانس های LG Playground بیش از ۲۰۰ استارتاپ کوچک حاضر خواهند بود و همگی آنها امید دارند با توسعه ی ماژول هایی خاص برای خود نامی دست و پا نمایند و بخشی از بازار مربوط به اسمارت فون ها را به خود تخصیص دهند، هر چند هنوز مشخص نیست نام های بزرگ تری در حد و اندازه های Bang & Olufsen به موضوع علاقه نشان خواهند داد یا خیر؛ موضوعی که خودش می تواند تاثیری بسیار اساسی بر موفقیت یا عدم موفقیت خانواده ی Friends داشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی