اپل در نیمه اول سال جاری میلادی احتمالاً ۴ میلیون دستگاه آیپد پرو ۹.۷ اینچی خواهد فروخت

واحد تحقیق و تحلیلِ سایت «دیجی تایمز»، امروز در گزارشی آورده که انتظار می رود آیپد ایر ۲ با قیمت ۳۹۹ دلاری ارزان و جدیدش در نیمه ی اول سال جاری میلادی بیشترین فروش را در میان محصولات هم خانواده ی کمپانی سازنده اش رقم بزند.

این سایت می افزاید، احتمالاً در بازه ی زمانی یاد شده ۴ میلیون عدد از آیپد پرو ۹.۷ اینچی تازه از راه رسیده نیز به وسیله کاربران خریداری شود. در ضمن نشانه ها حکایت از آن دارند که صد دلار کاسته شدن از قیمت آیپد ایر ۲ سبب گردد تا فروش آیپد مینی ۴ کاملاً تحت تاثیر این موضوع واقع شود.

ناگفته نماند نمونه پرو-ی مجهز به نمایشگر ۹.۷ اینچی حالا فضای خالی را پر می کند که تا پیش از این مابین آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی - با قیمت پایه ۷۹۹ دلار - و آیپد ایر ۲ - با قیمت پایه ۴۹۹ دلار - وجود داشت؛ اکنون قیمت دستگاه مورد اشاره برای مدل وای-فای و ۳۲ گیگابایتی آن ۵۹۹ دلار است و برای مدل های بهتر به یقین باید هزینه ای بیشتر را بپردازید.

اگر در روزهای پیشین اپل امید داشت که آیپد ۱۲.۹ اینچی تحلیل رفتن تقاضا برای تبلت هایش را متوقف نماید، حال با آمدن مدلی کوچکتر از آن و همچنین کاهش قیمت برخی از دستگاه های مشابه این امیدها پر رنگ تر و جدی تر شده اند. هر چند که بازار تبلت ها به صورت کلی طی در ایام اخیر پر رونق نبوده و کاربران آن همانند دنیای اسمارت فون ها با شرایطی رو به رو نمی شوند که هر دو سال یکبار احساس نمایند لازم است دستگاه خود را ارتقا دهند.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟