کمپانی پبل ۲۵ درصد از نیروی انسانی خود را تعدیل می کند

کمپانی پبل ۲۵ درصد از نیروی انسانی خود را تعدیل می کند

کمپانی پبل ۲۵ درصد از نیروی انسانی خود را تعدیل می کند

پِبِل شرکتی است که آرام بی سر و صدا محصولات خاص خودش را تولید می کند و توانسته با رویکردی متفاوت جامعه ای از هواداران را برای برندش پدید آورد. اما امروز وبسایت «Tech Insider» در گزارشی نوشته، این کمپانی بنا دارد تا ۴۰ کارمند خود، که معادل ۲۵ درصد از پرسنل اش محسوب می شوند را تعدیل نماید؛ تصمیمی که ظاهراً و بر اساس گفته های مدیر عامل شرکت مورد بحث، یعنی اریک مجیکوسکی (Eric Migicovsky)، به دلیل کمبود منابع مالی و دشواری هایی که بر سر جذب سرمایه وجود داشته اتخاذ شده است.

ناگفته نماند کمپانی یاد شده اگرچه در توجیه کار خود به عاملی همچون عدم موفقیت در جذب سرمایه اشاره کرده، ولی آنها آنقدر ها هم در این زمینه ناموفق نبوده اند. «تک اینسایدر» در همین راستا خاطر نشان می سازد که پبل طی هشت ماه گذشته توانسته ۲۶ میلیون دلار را به مجموعه اش تزریق کند.

نکته ی دیگر هم اینکه کسی از میزان دقیق فروش آنها آگاهی ندارد و تنها می دانیم که این برند طی کمپینی که در وبسایت جمع سپاری «کیک استارتر» در اوایل ۲۰۱۵ به راه انداخت موفق گشت نزدیک به ۲۰ میلیون دلار اسمارت واچ به کاربران بفروشد.

البته با همه ی این تفاسیر هنوز نشانه های بسیاری وجود دارند که از عدم سلامت کسب و کار پبل خبر می دهند. مجیکوسکی هم در همین راستا اظهار داشته برای پیشگیری از عمیق شدن بحران بعید نیست، تمرکز اصلی محصولات آتی شان روی حوزه ی سلامت و تندرستی قرار گیرد؛ حوزه ای که ظاهراً این روزها کاربران علاقه زیادی به گجت های مربوط به آن نشان می دهند.

پبل در دستگاه های فعلی اش تعدادی قابلیت ویژه تندرستی و سلامتی را عرضه می نمایند، اما در میان محصولات شان هنوز یک نمونه اسپورت یا یک دستبند ویژه دنبال کردن فعالیت های روزانه جسمانی به چشم نمی خورد.

جدای از خبرهایی که امروز در رابطه با تعدیل نیرو به بیرون درز پیدا کرده، کمپانی مذکور طی سال جاری یکی از کارمندان بسیار کلیدی اش یعنی «Itai Vonshak» را هم از دست داده؛ فردی که در ۲۰۱۴ به پبل آمد و مسئولیت طراحی رابط کاربری Timeline دیوایس های این برند را عهده دار بود و در نهایت تصمیم گرفت راهی اینتل شود.

درخشش پبل در سال ۲۰۱۲ با کمپینی که برای تولید یک اسمارت واچ در کیک استارتر آغاز کرد شروع شد. در آن زمان هیچ ساعت هوشمند موفق دیگری در بازار وجود نداشت؛ اما وقتی سال گذشته آنها از دومین نسل محصول خود پرده برداشتند برندهای متعددی با دستگاه های گوناگون و متفاوتی وارد این عرصه شده بودند.

اکنون شواهد نشان می دهند تلاش های نام های بزرگی همچون سامسونگ و اپل عرصه را بر پبل تنگ کرده و شاید دیگر نتوانند مانند گذشته از طریق کمپین های خود در سایت های جمع سپاری سرمایه کار را دنبال کنند. اتفاقی که مجیکوسکی هم بر آن آگاهی دارد و می گوید «ترجیح می دهد فعلاً محتاط باشند.»

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل