تلفن هوشمند اکسپریا Z5 بعد از دریافت اندروید مارشملو قادر به گشودن اپلیکیشن پلی استور گوگل نیست

صفحه پشتیبانی آنلاین سونی مملو از نقل قول هایی است که از سوی کاربران تلفن هوشمند اکسپریا زد ۵ مطرح شده؛ کاربرانی که موبایل شان بعد از دریافت آپدیت اخیر اندروید ۶.۰ دچار مشکل شده است.

براساس آن گله و شکایت ها، بعد از نصب بیلد جدید اندروید، علامتی روی اسکرین اکسپریا زد ۵ ظاهر می شود با این مضمون که ادامه فعالیت پلی استور گوگل با اختلال روبرو شده است و از آن سو، کاربران این دستگاه نیز نمی توانند اپلیکیشن متعلق به این سرویس را باز کنند.

سونی نیز در واکنش به این انتقادات پیشنهاد داده که اگر موبایل اکسپریا زد ۵ شما پلی استور را بعد از دریافت آپدیت باز نکرد احتمالا می توانید با ریست کارخانه ای یا همان فکتوری ریست مشکل را رفع نمایید.

البته این ترفند مشکل خیلی ها را حل کرده است اما هنوز هم تعدادی از کاربران قادر به استفاده از این اپ روی موبایل خود نیستند و حتی با ریست کارخانه ای نیز نتوانسته اند شرایط را به قبل باز گردانند.

براساس پاسخ های دریافتی از فوروم پشتیبانی سونی، بهترین راه برای رفع مشکل سینک کردن موبایل اکسپریا با سیستم دسکتاپی تان و سپس مراجعه به بخش  PC Companion سونی موبایل است. از این بخش می توانید اندروید ۶.۰ را روی موبایل خود نصب نمایید و این بار اما مشکلی برای باز کردن پلی استور گوگل نخواهید داشت.

prevents-some-units-from-opening-the-Google-Play-Store

The-Android-6.0-update-for-the-Sony-Xperia-Z5...

 

نظرات ۴۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟