جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

۵ توصیه ساده برای حضوری مؤثر تر در جلسات کاری

آیا تا به حال شده است که در جلسه ای با حضور همکاران و مدیران خود حاضر شوید و حس کنید هیچ نکته ی مفیدی برای اضافه کردن به بحث ندارید؟ هرچه سعی می کنید نکته ی هوشمندانه ای به زبان بیاورید موفق نمی شوید و از طرف دیگر می ترسید عدم مشارکتتان در بحث باعث شود فاقد سواد لازم به نظر برسید. با عرض تأسف باید گفت در این صورت تنها برداشتی که از حضور شما در جلسه می توان کرد همین است.

رابین کامارو افکار و تجربیات خود را در این زمینه با خوانندگان خود در میان گذاشته است. او می گوید: «همه ی ما به صورت شهودی این مسأله را درک می کنیم که تأثیرگذاری بر دیگران، چه یک نفر چه صد نفر، مهارت مطلوبی است که باید آن را یاد بگیریم و تمرین کنیم». اگر شما هم در گذشته تجربه ی تلخی در این زمینه دارید، به جای سرزنش های بی فایده ی خود، آن را به گذشته ها بسپارید و سعی کنید برای آینده کاری انجام دهید.

برقراری ارتباط با دیگران به صورت حرفه ای نیازمند طرح ریزی و تمرکز است. شما به عنوان یک مدیر وظیفه دارید مانند یک رهبر با دیگران ارتباط بگیرید، چه هنگام گپ و گفت های خودمانی در راهرو، و چه هنگام بحث پیرامون مسائل مهم در اتاق هیئت رئیسه. برای شروع می توانید کار خود را با ۵ قدم زیر شروع کنید:

۱- اطلاعات خود را بالا ببرید

سکوت اختیار کردن یا فاقد اطلاعات کافی به نظر آمدن باعث می شود دیگران در مورد سطح درک شما شک کنند. افکار و ایده های خود را به گونه ای با دیگران در میان بگذارید که فرصتی برای مشارکت هوشمندانه به وجود بیاورد.

بحث های انتخاباتی می تواند مثال خوبی باشد. حتی اگر تصمیم بگیرید در یک بحث سیاسی موضعی خنثی داشته باشید، این کاملاً به نفع شماست که از اوضاع سیاسی اطراف خود بی خبر نباشید. لازم نیست وسط یک بحث داغ شیرجه بزنید، کافی است از اطلاعات کافی برای نظر یا پاسخ دادن بهره مند باشید.

۲- از بی طرفانه بودن نظرات خود مطمئن شوید

نظرات افراد اغلب مواقع بر اساس منطق یا احساسات فردی شان از گذشته شکل می گیرند. در زبان انگلیسی مثلی وجود دارد که با ترجمه ی تحت اللفظی می گوید: «اگر همیشه همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می داده اید، همواره به همان نتیجه ای می رسید که همیشه به آن رسیده اید». یک رهبر کاربلد در طول زندگی اش مدام در حال جرح و تعدیل نظرات خود است.

به تبع همین موضوع، دید شما نیز به واسطه ی تمایلات شخصی خودتان یا اطرافیانتان شکل می گیرد. اگر احساس می کنید واکنشتان به یک نظر بر اساس یک فرض بنا شده است، برای جلوگیری از تخریب وجهه ی خود یا آسیب دیدن یک رابطه، به دنبال شفاف سازی بیشتر باشید.

۳- سعی کنید حالت فیزیکی تان حاکی از اعتماد به نفس باشد

بازی کردن با مو، پوشاندن دهان با دست، تکان خوردن بیش از حد روی صندلی، یا استفاده از تن صدای نامناسب، توان شما را به حد اقل خواهد رساند. سر و چانه ی خود را بالا، و شانه هایتان را عقب نگه دارید. با اعتماد به نفس سخن بگویید. با اطرافیانتان ارتباط چشمی برقرار، و نفس کشیدنتان را کنترل کنید. هنگام فکر کردن به بازخور هایی که دریافت کرده اید، برای پاسخ دادن به آنها اندکی درنگ کنید.

وقتی کسی شما را به چالش می کشد و یا اطلاعات بیشتری درخواست می کند، از نگاه کردن به پایین یا اطراف پرهیز کنید. با قرار دادن دست ها روی میز و باز کردن مشت هایتان، فضایی که در اختیار دارید را تحت کنترل در بیاورید. نشان دادن اقتدار مهارتی مدیریتی است که می توان آن را فرا گرفت.

۴- معذرت خواهی نکنید

اظهار نظر با عباراتی مثل «ببخشید» یا «عذر می خواهم» تأثیرگذاری کلام شما را تضعیف می کند. گذشته از بار احساسی چنین کلماتی، همیشه نظرات و دیدگاه های خود را با داده های استوار و قابل اتکا محکم کنید. با احترام به نظرات دیگران گوش کنید و ذهن خود را در برابر دیدگاه های آنان باز بگذارید. در صورت لزوم با آنها مخالفت کنید اما حالت تهاجمی به خود نگیرید و آرامش خود را حفظ کنید.

۵- از دست های خود استفاده کنید

دستان شما اغلب در ابراز احساسات شما نقش دارند. به نقل از جان بی مولیدور، استاد روانپزشکی دانشگاه ایالتی میشیگان، ژست شما باید بازتاب دهنده ی کلماتتان باشد.

در جلسات خود با همکارانتان دست های خود را بی حرکت نگه ندارید و برای جلوه ی بیشتر آنها را طوری تکان دهید که در عین حفظ حالت طبیعی شان، کف دست ها قابل رؤیت باشند. دکتر مولیدور می گوید: «قابل رؤیت بودن کف دست به صورت ناخودآگاه اعتماد را میان شما و مخاطبتان به جریان می اندازد». او توصیه می کند برای آنکه کنترل خود بر اوضاع را نشان دهید و صحبت های بعدی خود را خوب بسنجید، نوک انگشتان خود را به سمت بالا به آرامی روی یکدیگر قرار دهید. این حالت را نباید با چفت کردن دست ها از روی برآشفتگی اشتباه گرفت.

مطالب مرتبط

۱۰ کلام عمیق و تأثیرگذار برای موفقیت و رشد

پائول گروسینگر می گوید اولین شرکتش را اساساً بر مبنای سه اصل بنا کرده است: یاد گرفتن از راهنما و شریک کاری اش، مطالعه ی کتاب های خودآموز، و درونی سازی نقل قول ها و سخنان با ارزش و استراتژیک شخصیت های برجسته. او اضافه می کند که نقل قول های به اصطلاح او «تاکتیکی»... ادامه مطلب

پژوهش ها نشان می دهند انسان های قدرتمند در کنار هم عملکرد خوبی ندارند

برای تصمیم های بزرگ، آوردن هر تعداد انسان مهم به پای میز انتخاب هوشمندانه ای به نظر می رسد. هرچه باشد، کسانی که از مقام و مرتبه ی بالایی برخوردارند عموماً به واسطه ی شایستگی شان به این موقعیت رسیده اند یا حداقل باید اینگونه باشد.اما مشخص شده است که افراد قدرتمند همیشه هم چندان... ادامه مطلب

دانا رینگلمن از مأموریت و نقش آن در موفقیت می گوید

گاهی اوقات برای بزرگ شدن باید کوچک فکر کرد. این توصیه ی کارآفرینانه ای است که دانا رینگلمن به عنوان یکی از مؤسسین وبسایت جمع سپاری مالی ایندیگوگو طی زندگی حرفه ای اش فرا گرفته است.رینگلمن به تازگی در کنفرانس iCONIC سیاتل در مورد اهمیت «کوچک فکر کردن» صحبت کرده است؛ چیزی که به صورت کلی، آن... ادامه مطلب

۳ توصیه مفید برای مدیریت اثربخش تر زمان

خیلی از مواقع پر مشغله ترین اعضای تیم، در واقع کار کمتری نسبت به بقیه ی اعضا انجام می دهند. علت این امر این است که او به جای کارهایی که باید انجام می داده، وقت بیشتری را برای مدیریت عوامل حواس پرت کن اطرافش صرف کرده است. اکثر این افراد به طور قطع از... ادامه مطلب

۶ عادت برجسته خوش صحبت ترین انسان های روی زمین

برخی از افراد استعداد عجیبی در صحبت کردن دارند و می توانند با هر کسی در مورد هر چیزی صحبت کنند. این در حالی است که برخی دیگر حتی در صحبت های کوتاه روزمره نیز دچار مشکل می شوند. چیزی که این دو گروه را از یکدیگر متمایز می کند حرفی که برای گفتن دارند... ادامه مطلب

چگونه توجه انسان های قدرتمند را به خود جلب کنیم؟

با اینکه قدرت را می توان مقوله ای نسبی در نظر گرفت، به اجماع می توان چند رکن برای آن متصور شد. افراد قدرتمند، کنترل یک موقعیت یا صنعت را در دست دارند، از شما احترام می خواهند، به موفقیت رسیده اند و صاحب اختیاراتی هستند.بسیاری از ما در موقعیتی با نفوذ و اختیارات ناچیز... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x