پوشش ویژه دیجیاتو از نمایشگاه CES 2020

ماجرای شماره مرموز در پیامک نوروزی رئیس جمهور؛ تلاشی برای تعامل بیشتر با مردم

روسای جمهور برای حفظ تعامل شان با مردم و بر حسب زمانه ای که در آن به سر می برند هر یک شیوه ای مختص به خود دارند.  حالا در دوران ریاست جمهوری آقای روحانی، یک رسم تازه بنا گذاشته شده و آن ارسال پیامک به مناسبت ها و تحت عناوین مختلف است. امسال عید، پیامک تبریک رئیس جمهور با یک شماره همراه بود که البته وجودش هم بی دلیل نیست: 11195.

این پیامک از سرشماره Mask آقای روحانی ارسال می شود؛ دو سال پیش با دستور دولت، اپراتورهای موظف شدند تمامی شماره های خصوصی Mask را قطع نمایند و اخد این نوع شماره منوط به طی کردن مراحل مشخصی شده است.

از طرفی ارسال پاسخ برای پیامک هایی که با این شماره ها فرستاده می شوند نیز بدون اطلاع از سرشماره امکان پذیر نیست. ماجرای رقم ذکر شده در پیامک تبریک روحانی هم از این قرار است که دو سال پیش، دولت به خاطر رند بودن سرشماره 111 تصمیم گرفت آن را خریداری کند و عدد 95 هم که سال جدید را نشان می دهد.

در واقع اگر بخواهیم ساده بگوییم رقم 11195 به این دلیل در انتهای پیامک نوروزی رئیس جمهور ذکر شد که مردم از سرشماره Mask متعلق به این نهاد مطلع شوند و با آن تعامل داشته باشند (مثلا ارسال پیام تبریک متعاقب یا هرنوع درخواست و مطلبی).

منبع:
farsnews
برچسب ها

مطالب مرتبط

وزیر ارتباطات: بارها اعلام کرده‌ایم که فیلترینگ تنها راه حل نیست

وزیر ارتباطات که امروز به دیدار رییس جمهور رفته بود، اکنون پس از جلسه‌اش با حسن روحانی یک بار دیگر نوع قانون‌گذاری در مورد رسانه‌های نوین را مورد انتقاد قرار داد و بحث استعفای خود را نیز رد کرد.جهرمی صبح امروز با انتشار متنی انتقادی به تصمیم مبنی بر فیلترینگ تلگرام، اشاره کرد که در... ادامه مطلب

حمایت ایرانیان از حسن روحانی به هشتگ شماره یک توییتر تبدیل شد

در حالی که تنها یک ماه از انتخابات ریاست جمهوری و رای ۲۴ میلیونی مردم به حسن روحانی میگذرد، روز گذشته و در حاشیه راهپیمایی روز قدس، جمعی از شرکت کنندگان با شعارهای خود به انتقاد از رییس جمهور پرداختند.این انتقادات و نحوه مطرح کردن آن، واکنش کاربران در اینترنت را به همراه داشت و باعث... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟