جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

۷ درس مهم، برگرفته از عادات فردی موفق ترین کارآفرینان دنیا

برای خیلی ها سبک زندگی کارآفرینی و مراقبت از سلامتی شخصی، مترادف یکدیگر هستند. بخش بزرگی از علت آن این است که هر دوی این موارد عاداتی را شامل می شوند که فرد در وجود خود نهادینه می کند. به گفته ی چارلز دوهیگ، نویسنده ی «قدرت عادت»، این عادات شخصی حداقل ۴۰ درصد از تصمیمات روزمره ی ما را به خود اختصاص می دهند. بنابراین به هیچ وجه نباید از اهمیتی که عادات فردی در زندگی ما دارند غافل شد.

در ادامه ۷ مورد از کارهایی را از نظر خواهید گذراند که موفق ترین کارآفرین های دنیا برای حفظ کسب و کار و همچنین سلامتی خود در بهترین حالت ممکن از آنها بهره می گیرند. خواندن این عادات از آن جهت اهمیت دارد که هر کسی با مدل سازی و الگوبرداری از آنها می تواند سرنوشت کاملاً متفاوتی برای خود رقم بزند.

۱- هر روز چیز تازه ای یاد بگیرید

کارآفرینانی که به سلامت خود اهمیت می دهند، در تمام دوران زندگی خود دست از رؤیاپردازی نمی کشند. آنها سخت تلاش می کنند، بازی شان را جدی می گیرند و بیشتر از هر کس دیگری به فکر کردن می پردازند. آنها عاشق مطالعه و گوش سپردن به کتاب های صوتی هستند و تا جایی که امکان دارد اطلاعات جدید به ذهن خود وارد می کنند. کارآفرینان موفق نه تنها به آموزش خود در حوزه های مرتبط با توسعه ی کسب و کارشان اهمیت می دهند، بلکه به دنبال دانشی می روند که به سلامت فردی شان نیز کمک کند. آنها به خوبی می دانند بهره مندی از عادات رفتاری سالم تأثیر مستقیمی روی کسب و کارشان دارد.

۲- هدفگذاری کنید و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی کنید

کارآفرینان موفق این را نیز به خوبی درک می کنند که دانش بدون عمل، سریع ترین راه به سوی شکست را برایشان رقم خواهد زد. به همین دلیل پا را از یادگیری فراتر می گذارند، و دست به عمل می زنند، چون درک می کنند که پیشرفت های روزانه و قدم های به ظاهر کوچک، تنها راه رسیدن به هدف نهایی شان است.

۳- زمان استراحت خود را هوشمندانه صرف کنید

افراد عادی به طور متوسط حدود ۳ ساعت در روز تلویزیون نگاه می کنند. اما شما عادی نباشید و روی رشد و توسعه ی کسب و کار، حفظ سلامتی و بهتر کردن دنیای اطراف خود متمرکز بمانید. از جمله توصیه هایی که برای این کار می توان کرد این است که مراقبه کنید و زمانی را به نوشتن اهداف خود روی کاغذ اختصاص دهید.

۴- به ورزش اولویت بدهید

ذهن سالم در بدن سالم است. با این وجود تحقیقات نشان داده اند ۸۰ درصد بزرگسالان به میزان توصیه شده ورزش نمی کنند. بر اساس توصیه های ورزشی، بزرگسالان باید حداقل به مدت دو ساعت و سی دقیقه در هفته تمرینات هوازی منظم، و دو بار در هفته تمرین استقامتی داشته باشند. حتی اگر سرتان به شدت شلوغ است، حتی شده روزی ۱۰ دقیقه از سر و ته کارهایتان را به ورزش و تمرینات هوازی اختصاص دهید. این کار به از بین بردن استرس و ترشح اندورفین در بدن شما کمک خواهد کرد؛ به این ترتیب برای مواجهه با چالش های استارتاپی خود آمادگی بیشتری خواهید داشت.

۵- تغذیه ی ناسالم را کاهش دهید

غذا را به عنوان سوخت در نظر بگیرید. هرچه سوخت با کیفیت تری در باک اتومبیل خود بریزید، عملکرد موتور آن بهتر خواهد بود. لازم نیست رژیم غذایی خاصی بگیرید یا کمتر غذا بخورید. فقط سعی کنید غذای سالم بیشتر بخورید؛ چیزهایی که از طبیعت گرفته شده اند و حتی الامکان کمترین فراوری رویشان انجام شده است. با این کار، در طول روز انرژی بیشتری خواهید داشت و خلق و خویتان نیز بهتر خواهد بود.

۶- بیشتر بخوابید

تقریباً تمام کارآفرینان با کار کردن تا نیمه های شب، بیدار شدن های صبح زود، و ضرب الاجل های رو به پایان آشنایی کامل دارند. اما آن دسته از کارآفرینانی که به سلامت خود اهمیت می دهند این را به خوبی می دانند که خواب کافی برای موفقیتشان حیاتی است. چه عادت داشته باشید صبح های زود از خواب بیدار شوید و به کارهایتان بپردازید، و چه شب ها بیدار بمانید و کار کنید، سعی کنید روتین ثابتی برای خواب خود داشته باشید و به آن پایبند بمانید. هیچ گاه از قدرت چُرت های کوتاه نیمروزی که جان تازه ای به شما می دهند نیز غافل نشوید.

۷- تعادل را در زندگی خود برقرار کنید

کارآفرینان موفق، سلامتی را به سبک زندگی خود تبدیل می کنند. همانطور که نمی توان یک طرح کسب و کار معیوب را با راه حل های موقتی درست کرد، نمی شود با یک هفته غذای سالم خوردن انتظار کاهش وزن داشت. کارآفرینان موفق زندگی سالم را با تمام وجودشان پذیرا می شوند؛ آنها هوشمندانه تر کار می کنند، نه بیشتر.

کارآفرینی و سلامتی دستشان در دست یکدیگر است. هر یک درس های با ارزشی در مورد آن یکی به شما می دهد. گذشته از خانواده، دوستان و آشنایان، کمتر چیزی وجود دارد که از سلامتی و زندگی شغلی تان مهم تر باشد. با عاشقانه دنبال کردن این دو، می توانید زندگی طولانی تر، و رضایتبخش تری داشته باشید.

مطالب مرتبط

۳ توصیه اثربخش برای آنکه به عنوان یک درونگرا رهبر بهتری باشید

شاید هیچ ویژگی شخصیتی مثل درونگرایی در برابر تغییر تا این حد پتانسیل مقاومت نداشته باشد. هدف کوبیدن یک قشر خاص نیست، اما بسیاری از درونگرا ها از قرار گرفتن در موقعیت های تازه خوششان نمی آید، از ملاقات با افراد تازه نیز همینطور. کسانی که ویژگی درونگرایی در وجودشان برجسته است، موقعیت های آشنا را... ادامه مطلب

۵ توصیه مفید برای فائق آمدن بر مشکلات استارتاپی

استارتاپ ها به تک شاخ ها و شرکت هایی که در معرض عرضه ی اولیه ی سهام قرار دارند خلاصه نمی شوند. مشکلاتی که استارتاپ ها با آنها مواجه اند، مشکلاتی واقعی هستند که گریبانگیر اکثریت قریب به اتفاق آنها می شود. ماجرای موفقیت استارتاپ ها نیز به داستان طنز های تصویری شباهت دارد که روی اینترنت... ادامه مطلب

درونگرا ها درباره همکاران برونگرای خود چه فکری می کنند؟

احتمالاً برای شما هم پیش آمده که از خودتان بپرسید همکار آرام و کم حرفتان که گوشه ی اتاق می نشیند چه فکری در مورد شما می کند. پژوهشی که در ژورنال آکادمی مدیریت منتشر شده می گوید اگر برونگرا هستید، همکاران آرم تر و کم حرف تر شما ممکن است قضاوت ناگواری در موردتان انجام دهد؛... ادامه مطلب

کلید غلبه بر استرس و افزایش فروش می تواند به سادگی یک لبخند باشد

نت کینگ کول در سال ۱۹۵۴ آهنگ معروفی داشت به نام «لبخند بزن». او در ابتدای این آهنگ اینطور می گفت: «با اینکه قلبت به درد آمده لبخند بزن، حتی اگر قلبت شکسته باز لبخند بزن. وقتی آسمان ابری شده، اگر در غم ها و ترس ها لبخند بزنی به سلامت خواهی بود. لبخند بزن تا شاید... ادامه مطلب

گذار از کسب و کار آفلاین به کسب و کار آنلاین چگونه است؟

روز به روز بر تعداد کارآفرینانی که از دنیای کسب و کار های فیزیکی به دنیای کسب و کار های آنلاین پا می گذارند افزوده می شود. علت این امر پتانسیل بالای دنیای اینترنت، و این حقیقت است که بسیاری از صنایع آفلاین در حال تبدیل شدن به شرکت های آنلاین هستند. این در حالی... ادامه مطلب

سرمایه گذار موفق ترین استارتاپ های دنیا: کارآفرینی کار انسان های عادی نیست

اوبر، توئیتر، استرایپ و اینستاگرام تنها نمونه هایی از سرمایه گذاری های کریس ساکا هستند. به نظر می رسد او سرمایه گذاری های بسیار خوبی روی استارتاپ ها کرده است و در فرایند این سرمایه گذاری ها به قوانین قابل اتکایی برای شناسایی کارآفرینانی که ارزش همراه شدن دارند رسیده است. به بیان دیگر، ساکا... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x