همه چیز درباره آیفون 13
باگ سیری امکان گشودن بخش تماس ها و تصاویر آیفون را بدون نیاز به پسورد فراهم می کند

باگ سیری امکان گشودن بخش تماس ها و تصاویر آیفون را بدون نیاز به پسورد فراهم می کند

کارشناسان امروز به وجود باگ جدیدی در دستیار شخصی صوتی آیفون، سیری، پی بردند. به لطف این باگ، هر فردی که موبایل شما را در اختیار داشته باشد می تواند بدون نیاز به وارد کردن پسورد به بخش تماس ها (Contacts) یا تصاویر (Photos) آیفون تان برود.

این باگ فعلا مدل های آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس را تحت تاثیر قرار داده که به خاطر تنظیماتشان، سیری می تواند در اکانت های توئیتر و اپ فوتوز آنها کنکاش کند.

برای آنکه این نقص امنیتی را در عمل مشاهده نمایید کافیست سیری را باز کرده و از آن بخواهید که سرچی را در توئیتر شما انجام دهد. اگر نتایج جستجوی آن حاوی داده های موجود در بخش تماس ها باشد (مثلا مواردی نظیر آدرس ایمیل) کافیست با استفاده از ۳D Touch روی گزینه Add to Existing Contact کلیک نمایید. با این کار، علاوه بر باز شدن لیست تماس های دستگاه، آن لیست امکانی را برایتان فراهم می کند که به اپ Photos روی موبایل خود دسترسی پیدا کنید.

البته می توانید با غیرفعال نمودن یکپارچه سازی سیری با توئیتر و Photos از بروز این اتفاق جلوگیری نمایید. برای این منظور تنها کافیست که به بخش تنظیمات Settings و سپس Twitter رفته و سیری را غیرفعال نمایید. بعد از انجام این کار کافیست که به بخش Settings، Pricvacy و سپس Photos رفته و بعد سیری را غیرفعال نمایید.

لازم است یادآور شویم که اولین بار بعد از کاربرد سیری برای سرچ توئیتر لازم است که با وارد نمودن پسورد یا Touch ID ثابت کنید که مالک موبایل هستید. بعد از انجام این کار، آنها که در مورد وجود این باگ اطلاع دارند قادر خواهند بود که با استفاده از آن به بخش فوتوز یا کانتکت ها بروند.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato