موبایل G5 ال جی به راحتی کالبدشکافی و تعمیر می شود

یکی از نویسنده های وب سایت mashable در گزارشی نوشته: «برای نخستین بار می توانم ادعا کنم که سریع تر از کارشناسان iFixit توانسته ام یک تلفن هوشمند را شکافته و اجزای داخلی آن را مورد بررسی قرار دهم».

اسمارت فون مذکور چیزی نیست جز G5 ال جی که برای کالبدشکافی آن به ابزار خاصی نیاز نیست زیرا این دستگاه طراحی ماژولار دارد. برای دسترسی به بخش داخلی این موبایل فقط کافیست بخش پائین بدنه که ماژول باتری دستگاه به شمار می رود را بیرون بیاورید و سپس بدنه را پیش از قرار دادن ماژول دیگری، باز کنید.

از این رو باید گفت اوراق و حتی تعمیر نمودن G5 بسیار آسان تر از آن چیزی است که تصور می شود. دلیل آن نیز فقط ماژولار بودن طراحی دیوایس نیست، بلکه به این خاطر است که ال جی از پیچ های استاندارد و معمولی برای مونتاژ آن استفاده کرده و هیچ بخش موبایل نیز با چسب در جای خود محکم نشده.

در نتیجه تمام موارد ذکر شده، کارشناسان iFixit اسمارت فون مورد بحث را یکی از تعمیرپذیرترین موبایل ها یاد کرده و در این زمینه رتبه 8 از 10 را به آن داده.

یکی دیگر از نکات جالب در مورد این موبایل باتری 2800 میلی آمپر ساعتی آن است که در قیاس با نسخه قبلی اش (باتری 3000 میلی آمپر ساعتی G4) کوچک تر است اما به راحتی تعویض می شود.

مورد قابل اشاره دیگری که در کالبدشکافی G5 مشخص شده، به دو دوربین اصلی دستگاه که در بخش پشتی آن قرار دارند (به همراه دوربین سلفی تعدادشان به سه می رسد) بر می گردد که معلوم شده مشخصاتی مشابه دوربین G4 دارند. البته تفاوت هایی هم میان آن دو هست، مثلا اینکه دوربین کمکی و 8 مگاپیکسلی جی 5 به لنز دارای زاویه واید مجهز شده و به این واسطه کاربر قادر خواهد بود عکس هایی با عرض بیشتر ثبت نماید. این ویژگی را در هیچ موبایل دیگری نمی توانید پیدا کنید.

LTYmCKdKeKHMjWrV

Mobit

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟