کاربران iOS احتمالاً‌ به زودی قادر خواهند بود اپ های پیش فرض سیستمی را مخفی کنند

کاربران iOS احتمالاً‌ به زودی قادر خواهند بود اپ های پیش فرض سیستمی را مخفی کنند

کاربران iOS شاید دیگر از این پس نیازی نداشته باشند تا اپلیکیشن های پیش فرض ارائه شده توسط کمپانی سازنده در این سیستم عامل را در فولدری بی نام و نشان روی هوم اسکرین خود پنهان کنند. زیرا شواهد حکایت از آن دارند که اپل به تازگی و بدون سر و صدا کلیدهایی را به متادیتای آیتونز افزوده که بر مبنای آنها گمان می رود اپ های یاد شده به زودی دارای ویژگی مخفی سازی شوند.

به زبان ساده تر از این پس فرد قادر خواهد شد انتخاب کند که اپ های پیش فرض آیفون یا آیپدش در میان دیگر اپ هایی که خودش روی این دستگاه ها نصب کرده به نمایش دربیایند یا خیر.

وبسایت «اپ اَدوایس» می گوید حالا دو کلید «isFirstParty» و «isFirstPartyHideableApp» در داده های کلان یا همان متا دیتای تمامی اپ های اپ استور حاضر هستند و این دگرگونی ها خبر از آن می دهند که در آینده ای نزدیک قادر خواهیم بود ابزارهای سیستمی مانند قطب نما، یادداشت های صوتی (Voice Memos) و Stocks را به صورت کامل مخفی نماییم.

مقادیر کلید های مذکور فعلاً روی «False» تنظیم گشته و سایت پیش تر اشار شده حدس می زند که اپل در کنفرانس توسعه دهندگان خود که آن را در ماه ژوئن برگزار می کند از چنین قابلیتی رونمایی کرده و در iOS 10 به کاربران عرضه اش نماید.

appstore

در کنار تفاسیر صورت پذیرفته راجع به کلید های تازه افزوده شده به متا دیتاهای آیتونز، بد نیست یادآور شویم تیم کوک، مدیر عامل برند ساکن کوپرتینو نیز، چندی پیش و در مصاحبه ای با سایت «باز فید» اشاره ای به چنین موضوعی داشت.

کوک در ماه سپتامبر گفته بود: «در رابطه با این موضوع با پیچیدگی بیش از آنچه به نظر می آید مواجه هستیم. اپلیکیشن هایی هستند که به ابزار یا کارایی دیگری در آیفون اتصال دارند و اگر کاربر نسبت به حذف و مخفی سازی شان اقدام نماید این احتمال می رود که برخی از قابلیت ها در محصول با اختلال رو به رو شوند. اپ های دیگری هستند که چنین شرایطی ندارند و لذا با گذر زمان فکر می کنیم راه حلی پیدا خواهیم نمود تا به اشخاص اجازه دهیم در صورت عدم نیاز آنها را از سر راه شان بردارند.»

دستگاه هایی که اپل به مدارس و سازمان ها می فروشد در زمان حاضر قادر به مخفی کردن اپ های سیستمی پیش فرض هستند و ضمناً‌ در اپل تی وی هم چنین قابلیتی در نظر گرفته شده و حال باید ببینم سایر ابزارهای مبتنی بر iOS چه زمان از آن بهره مند خواهند شد.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato